Sludinājumi Pilsēta Vēsture Vienoti Latvijai Pasākumi Izglītība un kultūra Pašvaldība Kontakti

Abonētās datubāzes

 

Lai bibliotēkas lietotājiem būtu iespējams saņem pēc iespējas plašāku, pilnīgāku un jaunāku informāciju par dažādām viņus interesējošām tēmām, bibliotēka ik gadu abonē pieprasītākās elektroniskās datubāzes. Tās pieejamas bez maksas bibliotēkas interneta lasītavā.

 

· RUBRICON - universāla uzziņu izdevumu pilntekstu datubāze krievu valodā, kurā veiksmīgi apvienota meklēšana vairāk nekā 60 nozīmīgākajās Krievijas  enciklopēdijās, vārdnīcās, rokasgrāmatās un saistītajos  Interneta resursos. Iespējams meklēt gan tekstus, gan attēlus, kā arī kartes.    

   Pieejami šādi uzziņu izdevumi:
• universālās enciklopēdijas,
• vārdnīcas,
• medicīnas un veselības enciklopēdijas,
• tehnikas (aviācija, kuģniecība, informātika) enciklopēdijas,
• vēstures enciklopēdijas,
• biogrāfijas,
• enciklopēdijas par Krieviju (pilsētas, ģeogrāfija u.c.),
• enciklopēdijas par valstīm, tautām, reliģijām,
• mākslas enciklopēdijas,
• ekonomikas vārdnīcas un rokasgrāmatas,
• socioloģijas un filozofijas vārdnīcas,
• statistikas izdevumi,
• lauksaimniecības, veterinārijas, mājsaimniecības enciklopēdijas.
   

Šeit pieejams LLU Fundamentālās bibliotēkas izstrādātais ceļvedis datubāzes RUBRICON lietošanā: http://llufb.llu.lv/Inform-mekl-Rubricon-paligs.pdf

 

 

 

· Letonika - Letonika ir latviska uzziņu un tulkošanas sistēma, kuras galvenais mērķis ir sniegt sistematizētu, enciklopēdisku uzziņu un tulkošanas informāciju. Letonika ietver Latvijas Enciklopēdisko vārdnīcu, Terminu vārdnīcu, tulkojošās un skaidrojošās datorvārdnīcas, datorenciklopēdiju Latvijas vēsture, interneta lappušu norādes, Dzejas vārdnīcu, Meža enciklopēdiju. 

· LURSOFT laikrakstu bibliotēka
Lursoft laikrakstu bibliotēka ir Latvijas laikrakstu publikāciju un ziņu aģentūras BNS krājums internetā, kas ik dienas tiek papildināts ar tūkstošiem jaunu publikāciju no laikrakstu jaunākajiem numuriem. Laikrakstu arhīvs pieejams no 1994.gada, “Latvijas Vēstnesis” - no 2000.gada. Tajā varat lasīt laikrakstu Diena, Neatkarīgā Rīta Avīze, Lauku Avīze, Vakara Ziņas, Rīgas Balss, The Baltic Times, novadu laikrakstu Tukuma Ziņotājs, Bauskas dzīve, Zemgales Ziņas, Druva, kā arī izmantot BNS arhīvus.
   Bibliotēkā varat dažu sekunžu laikā atrast gan šīsdienas numuru rakstus, gan rakstus, kas publicēti pirms vairākiem mēnešiem un gadiem. Rakstus var meklēt pēc vairākiem parametriem, tai skaitā teksta fragmentiem, norādot meklējamo objektu vai tēmu.

NAIS - Normatīvo aktu informācijas sistēma. Likumdošanas informācijas sistēma NAIS -pilnīgākā datorizētā sistēma, kas piedāvā klientiem pilnu Latvijas normatīvo aktu kopumu - to konsolidētās redakcijas; vēsturi; sasaisti (atsauces uz likumpakārtotajiem tiesību aktiem); dokumentu atlasi (meklēšanu) pēc vairāk nekā 10 parametriem (izdevējvalsts, izdevējinstitūcija, dokumenta veids, pieņemšanas datums u.c.), kā arī atlasi pēc vārdiem (frāzēm) vai to daļām dokumenta virsrakstā vai tekstā.

Aicinām interesentus izmantot šo iespēju!

 

Julijs 2020
POTCPSS
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© 2009 www.balozipilseta.lv. Visas tiesības aizsargātas

Top.LV
eXTReMe Tracker