Pilsēta Sludinājumi Vēsture Vienoti Latvijai Pasākumi Izglītība un kultūra Pašvaldība Kontakti

OĻĢERTS KŪKUMS SAVĀ 105.GADU JUBILĒJĀ 2006.GADA 3.JŪNIJĀ. SAGAIDA APSVEICĒJUS.

DOMES PRIEKŠSĒDĒTĀJS ANDIS ADATS IERADIES APSVEIKT GAVIĻNIEKU UN NODOT VALSTS PREZIDENTES VAIRAS VĪĶES - FREIBERGAS APSVEIKUMU.

OĻĢERTS KŪKUMS SAVĀ 100.GADU JUBILEJĀ 2001.GADĀ KOPĀ AR APSVEICĒJIEM 

100.gadu jubilejā kopā ar kaimiņiem Lakstīgalas iedzīvotājiem.

Oļģerts Kūkums savā  100.gadu jubilējā dejas solī.

Simtgadnieku godina iedzīvotāji un pašvaldība.

Oļģerts Kūkums, dzīvodams Sējas pagastā, aktīvi iesaistījās sabiedriskajā dzīvē un pašvaldības darbā. Veicot pašvaldības darbu, Kūkuma kungs vairāk kārt ir ticies ar Latvijas valsts prezidentu Kārli Ulmani.
Attēlā O.Kūkums otrajā rindā otrais no kreisās.
 
Sējas pagastā Kūkumu ģimenei piederēja zemnieku saimniecība, kurā arī lauksaimniecības izglītību guvušais Oļģerts arī strādāja. Mainoties situācijai valstī, bēgot no gaidāmajām represijā, viņš apmetās uz dzīvi Baložos patreizējā Lakstīgalu ielā. 50.gados tā vēl bija Katlakalna teritorija un Titurga bija maz apdzīvota, tikai pāris saimnieku mājas. 80.gados Titurgas teritorija tika pievienota Baložiem. Oļģertu Kūkumu pašvaldība izvēlējās par vietējo deputātu, kas varētu pārstāvēt jauno pievienoto teritoriju, kur gan vēl nebija Titurgas apbūve.  
Oļģerts Kūkums bija kluss, sabiedriski aktīvs un izpalīdzīgs cilvēks, kā arī labi prata saprasties ar cilvēkiem. Tam apliecinājums bija viņa simts gadu jubileja, uz kuru pulcējās arī visi kaimiņi Lakstīgalu ielas iedzīvotāji.

 

OTRAIS BALOŽU GODA PILSONIS

JURIS KLAKS

BIJIS AKTĪVS BALOŽU KŪDRAS PILSĒTCIEMATA SABIEDRISKĀS DZĪVES DALĪBNIEKS. ILGADĒJS PRIEKŠSĒDĒTĀJS. LIELĀKAIS IEGULDĪJUMS PILSĒTAS ATTĪSTĪBĀ IR PAR BALOŽU PILSĒTAS STATUSA PIEŠĶIRŠANA 1991.GĀDĀ. KĀ PATS ATZĪST VISNOZĪMĪGĀKAIS DARBS IR PĒC KŪDRAS FABRIKAS IZJUKŠANAS 90.GADOS PĀRŅEMTĀS ĒKĀS UN ZEMES PILSĒTĀS ĪPAŠUMĀ.

 

 

RĪGAS RAJONA PADOMĒ KOPĀ AR CITIEM PIERĪGAS PAŠVALDĪBU VADĪTĀJIEM.

DOMĒ 50.GADU ZELTA KĀZĀS SVEICOT MELBĀRŽU PĀRI.

BALOŽU KŪDRAS FABRIKAS KULTŪRAS NAMS BIJA PAŠU CELTS UN LIELS VIETĒJO IEDZĪVOTĀJU LEPNUMS. KULUTŪRAS NAMĀ VAI KĀ TOREIZ KLUBĀ VIENMĒR IR BIJUSI AKTĪVA DZĪVE - DAUDZ PAŠDARBNIEKU KOLEKTĪVU UN SAVIESĪGI PASĀKUMI. 90.GADI BIJA VIENĪGAIS POSMS, KAD KULTŪRAS NAMS PIEKLUSA, JO LATVIJAI IEGŪSTOT NEATKARĪBU BEIDZA PASTĀVĒT VECĀ SISTĒMA, KAD BAGĀTIEM UZŅĒMUMIEM BIJA SAVI KULTŪRAS CENTRI.

 

Augusts 2020
POTCPSS
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

© 2009 www.balozipilseta.lv. Visas tiesības aizsargātas

Top.LV
eXTReMe Tracker