Pilsēta Sludinājumi Vēsture Vienoti Latvijai Pasākumi Izglītība un kultūra Pašvaldība Kontakti

Šeit varat atrast viedokļus par Baložu pilsētas atdalīšanos vai palikšanu jaunizveidotajā novadā.

#

Ja iedziļinamies 2010.gada budžeta projektā, tad Baložu pilsēta ir tikai ieguvēja, ka apvienota ar Ķekavu.
Ķekavas vidusskolai budžets samazināts par 8 tūktošiem, bet Baložiem - 600 latiem. Tiek būvēta vidusskolas piebūve, kas tiek finansēta no kopējā budžeta. Līdz ar to Ķekavā sakumskolas būvniecības uzsākšanai finansējuma nepietiek.
Baložos ir ieplānoti plaši ietvju un ielu remonti, kas ir pamatoti un nepieciešami. Ja nebūtu kopējā "finanšu katla", tik daudz nevarētu veikt. Piemērus var atrast vēl daudz.  Arī tradicionālā iedzīvotāju apkalpošanas vieta Titurgā darbojas un uz Ķekavu par sīkumiem nav jābrauc. Novada Domes sēdes divas reizes mēnesī notiek Titurgā, kuras ir atklātas un iedzīvotāji var piedalīties un vērot deputātu darbu.
Atdalīšanās nav paredzēta normatīvajos aktos. Apvienojoties (pirms pašvaldību vēlēšanām), visi ievēlētie deputāti no pašvaldībām sanāca kopā. Kā būs pie šķiršanās? Nav zināms - jaunas pašvaldības vēlēšanas vai deputātu sadalījums pēc balsu iegūšanas.
Ņemot to, ka pašvaldību reforma nebija konsekventa un tika pieļautas tādu pašvaldību patstāvības sagalabāšana, kurās ir četras reizes mazāk iedzīvotāju un 5-6 reizes mazāks budžetskā Baložiem, atdalīšanās kustība, ko uzsācis Adata kungs, ir atbalstāma.

Ilgonis Leišavnieks
Ķekavas Domes deputāts 
(Sabiedrība Citai Politikai - Vienotība) 

#

Es dzīvoju Baložos kopš 2005.gada, esmu nopircis te dzīvokli. Un galvenais - es dzīvokli (īpašumu) iegādājos pilsētā Baloži, bet tagad izrādās, ka esmu kautkāda novada pufaikciemā, man aiz loga dzīvo ķekavas bezpajumtnieki utt.
Es - par neatkarīgiem Baložiem!

Elmārs, Baložnieks jau piecus gadus

#

ES atbalstu A .Adata ideju par atdalīšanos no Ķekavas, jo neko labu tajā nesaskatu. Tā piemēram no 22.02.2010 Baložos tiek samazināta vai atslēgta( īsti nav saprotams , ko ar to domā BKS) siltuma padeve dzīvojamajām mājām vairumam. Bet apsaimniekošanas maksu pirms mēneša dubultoja. Perspektīvu redzu pievienojot Baložus Rīgai.

Ar cieņu

Anita Pintāne

#

Atbalstu, pilnīgi un noteikti.
Bet, šeit ir vairāki varianti pārdomām, lai šāda atdalīšanās nebūtu vilšanās. Pirmais no piemēriem ir savs novads (Baložu, Titurgas vai kā citādi nosaukts), bet personiskā pieredze rada šaubas: piemērs- daudzīvokļu māja Titurgā, Krišjāņa Barona ielā 4, kur nesainieciskas, nemākulīgas vai citu iemeslu dēļ, īpašums, kurš uzbūvēts tikai dažus gaudus atpakaļ, 2006.gadā, BKS apsaimniekošanas rezultātā (pareizāk būtu teikt - neapsaimniekošanas rezultātā), dzrīz būs līdzīgs 20 gadu vecam īpašumam. Pilnīgs absurds, ja koplietošanas telpas slauka 1 reizi nedēļā 9tikai viens no piemēriem, lai nebūtu jāuzskaita visi). Šāds apkopēja darbs ir neefektīvs, gluži kā šāda apsaimniekošana nav nepieciešama. Esmu pret šāda veida atdalīšanos, ja tās rezultā Baloži un Titurga nonāks "nesaimnieku" rokās un ieguvums būs līdzvērtīgs zaudējumam. Otrais no variantiem, varbūt, ka šāds piemērs nebūs iespējams, ja pievienosimies Rīgas pilsētai, man liekas, ka tšāds variants arī būtu apspriešanas vērts. Lai kādas nebūtu manas šaubas, palikšana Ķekavas novadā ir pilnīgs absurds no sākta gala.
Ar cieņu, Valērijs Malahovs.

Decembris 2019
POTCPSS
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

© 2009 www.balozipilseta.lv. Visas tiesības aizsargātas

Top.LV
eXTReMe Tracker