Pilsēta Sludinājumi Vēsture Vienoti Latvijai Pasākumi Izglītība un kultūra Pašvaldība Kontakti

Brīvību Baložiem

 

Ikvienam, kamēr vien viņš nerīkojas prettiesiski, ir neatņemamas tiesības paust publiski savu viedokli, lai arī cik nepieņemams daudziem tas liktos. Un varai tas ir jānodrošina. Jānis Pleps  (Jurista vārds Nr.11 (658) Otrdiena, 2011. gada 15. marts)

Bailes no referenduma var būt tiem, kas baidās no patiesā iedzīvotāju viedokļa noskaidrošanas.

Māris ķis, Latvijas pašvaldību savienības vecākais padomnieks

Bailes no referenduma var būt tiem, kas baidās no patiesā iedzīvotāju viedokļa noskaidrošanas. Māris ķis, Latvijas pašvaldību savienības vecākais padomnieks

# # #

Deputātu frakcija "Savam Novadam" nosūtījusi iedzīvotājiem vēstules "Par iedzīvotāju aptauju Baložu un Ķekavas atdalīšanai".
Mēs pateicamies Jums par aktīvu iesaistīšanos pašvaldībai svarīgu lēmumu pieņemšanā. Parakstot iesniegumu par Baložu un Ķekavas sadalīšanu tiešu Jūs esat likuši deputātiem vairāk strādāt, lai ievērotu iedzīvotāju intereses. Diemžēl jāatzīst, ka pie varas esošie deputāti negrib pildīt pirms vēlēšanām dotos solījumus. Nesaprotama ir šo deputātu vēlme ieklausīties atsevišķos sev pazīstamos iedzīvotājos un nesadzirdēt tūkstošiem parakstītu prasību.
Tā, pagājušajā vasarā, lai izvairītos no atbildīgu lēmumu pieņemšanas šie, pie varas esošie, deputāti nolēma veikt to iedzīvotāju parakstu pārbaudi, kuri atklāti izteica savu pārliecību, ka Baložu un Ķekavas piespiedu apvienošana nav nesusi gaidīto labumu un šīs pašvaldības atkal jāsadala dodot iespēju tām attīstīties patstāvīgi (Baloži savu skolu, bet Ķekava savējo ceļ katra par saviem līdzekļiem). Jādomā, ka šāda iedzīvotāju nodošana policijas pārbaudei tika veikta, lai iebiedētu iedzīvotājus un radītu situāciju, ka tos deputātus, kuri patiesi aizstāv iedzīvotāju intereses (A.Platpers, P.Geks un A.Adats) varētu apvainot kriminālnoziegumā. Šāds apvainojums ļautu pie varas esošiem deputātiem netraucēti realizēt savas savtīgās intereses. Pēc domes priekšsēdētāja vietnieka J.Krūmiņa parakstītas vēstules nosūtīšanas policijai tika nopratināti 135 novada iedzīvotāji. Pie viņiem, bākugunīm mirgojot un prožektoriem spīdot, citu kaimiņu acu priekšā, vēlā vakara stundā ieradās bruņota policijas patruļa. Trīs mēnešus, katru vakaru, pie kāda ieradās šī patruļa un visur atkārtojās tie paši jautājumi; Vai, kad un kāpēc parakstījāt iesniegumu? Kas neapmierina? (vēstules pilns teksts šeit>>)   (pielikuma pilns teksts šeit>>)
Pēc mūsu rīcībā esošās informācijas atsevišķi deputāti ir sākuši atvainoties tiem iedzīvotājiem, pie kuriem bijusi policijas patruļa. Iedzīvotāji vēlētos redzēt arī citu deputātu drosmi atvainojoties.
 
# # #

Mērsraga iedzīvotāji pozitīvi vērtē atdalīšanos no Rojas novada (skatīt vairāk>>)

Roberts Jurķis pēc sēdes žurnālistiem iedzīvotāju aktivitātes vācot parakstus un iesniedzot domē novērtēja lakoniski - "...Ja sunim nav ko darīt, tas laiza olas...".

Visa pamatā – IEDZĪVOTĀJS! (skatīt vairāk>>)

Kaislības par Ķekavas novada iespējamo sadalīšanu nav rimušas (skatīt vairāk>>)

Pieņem likumu par Rojas un Mērsraga atdalīšanu (skatīt vairāk>>)

Lems par ārkārtas vēlēšanām Rojā un Mērsragā (skatīt vairāk>>)

Sūdzas RAPLM par lēmumu nerīkot apspriešanu par Ķekavas novada sadalīšanu

Pagājušajā nedēļā reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrei Dagnijai Staķei (ZZS) adresētajā vēstulē iedzīvotāji lūdz atcelt domes augusta nogalē pieņemto lēmumu nesākt apspriešanu, kā arī izvērtēt jautājumu par domes atlaišanu. (skatīt vairāk>>)

Sūdzas RAPLM par lēmumu nerīkot apspriešanu par Ķekavas novada sadalīšanu (skatīt vairāk>>)

Городок Баложи добивается развода с поглотившей его Кекавой (skatīt šeit>>)

 

foto: Vienotiba.lvĀboltiņa: deputātiem priekšvēlēšanu populisms jāatstāj aiz Saeimas durvīm (30.08.2010)

Viens no nozīmīgākajiem šīs Saeimas uzdevumiem ir pilnveidot administratīvi teritoriālo reformu. Šīs reformas pamatprincipam un galvenajam atskaites punktam jābūt iedzīvotāju interesēm un ērtībām. Pašvaldības statusu nosaka ekonomiski pamatoti kritēriji, kā arī vēsturiski aspekti, tādēļ novadu veidošana jāuztver kā process, nevis akmenī iecirsts lēmums. (skatīt šeit>>)

Konstatējot prettiesisku rīcību deputātu frakcija pieprasa domes priekšsēdētāja Jura Krūmiņa atlaišanu. (skatīt šeit>>)

26. augustā, pārkāpjot Satversmes, Valsts iekārtas likuma, likuma par pašvaldībām, pašvaldības nolikuma normas un nepildot savas priekšvēlēšanu programmas, 10 deputāti nobalsoja par Roberta Jurķa sagatavoto priekšlikumu noraidīt ierosinājumu uzsākt sabiedrisko apspriešanu  par Baložu atvienošanos no Ķekavas. Līdz ar to šie deputāti izrādīja gļēvumu un necieņu pret JŪSU (1221 iedzīvotāja) viedokli.

Par Jūsu viedokļa ignorēšanu balsoja:

Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Roberts Juriķs ( PA "Vienotība")2008.g. 10.decembris - no kereisās: E.Veispals, I.Pihtovs, A.Rausis, I.Beļinskis, R.Jurķis

Ķekavas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Juris Krūmiņš ( RANA )

Saeimas deputātu kandidāts Juris Jerums ( PA "Vienotība")

Saeimas deputātu kandidāts Ivans Pihtovs ( PA "Saskaņas Centrs")

Domes deputāts Edmunds Veispals ( PA "Vienotība")

Domes deputāts Maksims Volkovičs ( PA "Saskaņas Centrs")

Domes deputāts Līga Voldeka ( RANA )

Domes deputāts Arnolds Keisters ( "Kristīgie demokrāti")

Domes deputāts Inārs Beļinskis ( "Latvijas zaļā partija")

Domes deputāts Lauma Žilko (  "Latvijas zemnieku savienība")

Pats Roberts Jurķis pēc sēdes žurnālistiem iedzīvotāju aktivitātes vācot parakstus un iesniedzot domē novērtēja lakoniski - "...Ja sunim nav ko darīt, tas laiza olas...".

foto Zane BrīvmaneNeatkarīga aculiecinieka stāsts 27.08.2010

Ķekavas novada dome neatbalsta pašvaldības administratīvās teritorijas grozīšanas publisko apsprieša

Ķekavas deputāti neatbalsta Baložu iedzīvotāju iniciatīvu atdalīties no novada

Neatbalsta Ķekavas novada pašvaldības administratīvās teritorijas grozīšanu

Informatīvais ziņojums par administratīvi teritoriālās reformas īstenošanu un izmaiņām pašvaldību finanšu izlīdzināšanā

Баложи намерены выйти из состава Кекавского края

22.jūlijā iedzīvotāju iniciatīvas grupa Baložu pārvaldē iesniedza 1221 iedzīvotāja parakstītu iesniegumu pieprasot organizēt publisko apspriešanu par Baložu atdalīšanos no Ķekavas. (skatīt šeit>>) VIDEO

24.08.2010. Saeimas komisija konceptuāli atbalsta Rojas novada sadalīšanu (skatīt šeit>>)

Saeimas komisija tālākai skatīšanai virzīs jautājumu par Rojas un Mērsraga novadu izveidi (skatīt šeit>>)

Saeimas komisija tālākai skatīšanai virzīs jautājumu par Rojas un Mērsraga novadu izveidi (skatīt šeit>>)

Мерсрагс отделится от Рои и станет независимым

Баложи хочет отделиться от Кекавы VIDEO

VIDEO

16.08.2010. Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Roberts Juriķs ierosina noraidīt 1221 iedzīvotāja vēlmi veikt publisko apspriešanu par Baložu atdalīšanu no Ķekavas. (registrācijas zīmogi uz iesnieguma liecina,ka pašvaldība nevar nodrošināt dokumentu apriti Baložu pilsētas pārvaldē) (skatīt šeit>>)  Deputātu frakcijas "Savam Novadam" viedoklis (skatīt šeit>>)

 

Savāktos Baložu neatkarības parakstus vērtē kā šaubīgus

26.07.2010. Iedzīvotāji, kuri parakstījās par publiskās apspriešanas ierosinājumu!

Mums ir pamatotas aizdomas, ka Ķekavas novada domes priekšsēdētājs meklē ieganstu lai nepieņemtu viņam neizdevīgu lēmumu par Baložu atvienošanos no Ķekavas novada. Kā iemesls tiek minēts, ka Jūs neesat parakstījušies.

 

22.jūlijā iedzīvotāju iniciatīvas grupa Baložu pārvaldē iesniedza 1221 iedzīvotāja parakstītu iesniegumu pieprasot organizēt punlisko apspriešanu par Baložu atdalīšanos no Ķekavas.(skatīt šeit>>)

Turpinās parakstīšanās par Baložu pilsētas atvienošanos no Ķekavas novada!

 

Valdība atbalsta Rojas un Mērsraga atdalīšanu

Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministre Dagnija Staķe (ZZS) uzskata, ka būtu tomēr jāļauj Mērsragam atdalīties no Rojas novada

Sadzīvot nevar atvienoties

Alojas novada publiskajā apspriešanā saņemtas 950 anketas

Arī Ķekavas iedzīvotāji parakstās par Baložu atvienošanos

Parakstīties iespējams "Jaunajā veikalā" Rīgas ielā 23 Baložos

 

„Viesojoties Rojas novadā, bija redzama cilvēku neapmierinātība, un lielā mērā tas saistāms ar pašvaldības sadarbību ar iedzīvotājiem. Domāju, ka patlaban situācija ir nonākusi strupceļā, un Mērsraga un Rojas pagastu palikšana vienā novadā varētu sarežģīt pašvaldības turpmāko darbu. Gala lēmumus par šo situāciju gan pieņems valdība un Saeima,” norādīja ministre. „Tomēr ceru, ka šī nav vispārēja tendence, un tādēļ aicinu pašvaldības meklēt iespējas sniegt saviem iedzīvotājiem to, kas no pašvaldības tiek sagaidīts,” akcentēja D.Staķe.

Rojas novada dome atbalsta Mērsraga atdalīšanos

Rojas novada dome atbalsta Mērsraga atdalīšanos no novada

Būs publiskā apspriešana par Staiceles atdalīšanos no Alojas novada

Kopīgiem spēkiem panākta pirmā uzvara:

Deputātus, kuri nobalsoja par Baložu skolas sporta kompleksa celtniecības apturēšanu, esam piespiesuši mekēt iespējas skolas piebūves celtniecības turpināšanai. Bet tas ir tikai viens no daudzajiem argumentiem par Baložu atvienošanu no Ķekavas novada, tādēļ kopīgiem spēkiem jāturpina cīņa un jāpiedalās publiskajās apspriešanās izsakot savu viedokli parakstoties zem tā.

Baložu iedzīvotāji piketē pie kultūras nama pret pievienošanu Ķekavai.

Ķekavas novada domes priekšsēdētājs R.Jurķis un izpilddirektors A.Damlics Baložu kultūras namā grib ierobežot iedzīvotāju iespēju izteikt savu viedokli un atlaist kultūras nama direktori. (LETA)  (SAVAM NOVADAM)  (Rīgas apriņķa avīze)

TIKAI VEIDOJOT SAVU (BALOŽU) NOVADU IESPĒJAMS NOSARGĀT BALOŽUS!

Iedzīvotāj paraksties par neatkarību! Uzvara ir tuvu!

Mērsragā 58.1% iedzīvotāju jau nobalsojuši par atvienošanos no Rojas novada!

Šis nav pēdējais sliktais piemērs, kas sagaida Baložus Ķekavas novadā!

Ķekavas domes deputāti nobalsojuši par Baložu skolas piebūves celtniecības apturēšanu.

„Par Baložu skolas piebūves un sporta kompleksa pirmās kārtas būvdarbu pārtraukšanu un būves konservāciju”

 

Iedzīvotāju uzmanībai !

SIA "Baložu komunālā saimniecība" uzsākot ūdenssaimniecības projekta realizēšanu četros posmos cenšas neievērot likuma normas un apiet projekta publisko apspriešanu ierobežojot iedzīvotāju tiesības iepazīties ar paredzamajiem liela apjoma remontdarbiem visā pilsētas teritorijā. Šāda politiķu attieksme būtiski ierobežo iedzīvotāju tiesības piedalīties pašvaldības attīstības procesos.

 

Sekojot Mērsraga piemēram Andis Adats iestājas par Baložu pilsētas pašvaldības atdalīšanos no Ķekavas novada un aicina visus iedzīvotājus atbalstīt Baložu suverenitāti.

savu viedokli par Baložu pilsētas atvienošanos no Ķekavas novada varat sūtīt uz balozipilseta@inbox.lv

www.citakekava.lv no 283 tikai 5% aptaujāto atzīst, ka jaunajā Ķekavas novadā ir daudz priekšrocības

Ķekavas novada darbinieki ar atsevišķiem deputātiem apspriež iespēju Baložiem noņemt pilsētas statusu un izveidot trīs ciemus - Baložciems, Titurgciems un Cālīšciems.

RAPLM ministrs E.Zalāns intervijā (Новости в 22:00 2010.02.11) pieļauj domu, ka atvienojot Baložus no Ķekavas novada nāktos Baložus pievienot Rīgai (7 новостей).

TV3 raidījumā "Bez cenzūras" (Без цензуры 2010.02.19) tiek apspriestas jauno novadu (t.sk. Baložu un Ķekavas) domstarpības.

Brīvi Baloži

Augusts 2020
POTCPSS
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

© 2009 www.balozipilseta.lv. Visas tiesības aizsargātas

Top.LV
eXTReMe Tracker