Pilsēta Sludinājumi Vēsture Vienoti Latvijai Pasākumi Izglītība un kultūra Pašvaldība Kontakti

 

 

 

Pēteris Geks

 Pēteris Geks, frakcijas sekretārs

Vēlēšanās 2013:   TAUTAS KONTROLE (Skatīt šeit>>)

Pieņemšanas laiks:  SIA „CO Priedes”, Rīgas – Bauskas šoseja 14 km, Katru pirmdienu 9:00 - 12:00

kontakti:  peteris.geks@inbox.lv

# # #

Arī bērniem jāzina, kurš cīnījās lai dzīve būtu labāka.Bez komentāriem.Deputātu frakcija " Savam Novadam" Nacisma sagrāves un Otrā pasaules kara upuru piemiņas dienu atzīmē Daugmales Brāļu kapos.
2011.gada 8.maijā, Daugmales pagasta Brāļu kapos, frakcijas "Savam Novadam" biedri ar ģimenēm pieminēja Otrajā pasaules karā kritušos un ar piemēru mācīja arī jaunāko paaudzi neaizmirst tos varoņus, kuri pašaizliedzīgā cīņā nolikuši galvas par visas tautas nākotni.
 

# # #

Valles baznīca. Jumta rekonstrukcijas darbus finansāja Pēteris GeksMazās draudzes lielie darbi

Pagājušajā gadā Valles baznīcas padome sekmīgi organizēja ziedojumu vākšanu jumta atjaunošanai.

"Esam ļoti pateicīgi Ķekavniekam Pēterim Gekam par dāsno ziedojumu baznīcas jumta remontam. Nebūdams Valles luterāņu draudzes loceklis, viņš atsaucās aicinājumam un palīdzēja atrisināt nopietnu problēmu, jo vēsturisku ēku uzturēšanai un atjaunošanai ir nepieciešams ļoti daudz līdzekļu." 

Valles luterāņu draudzes priekšniece Zeltīte Raubiško

# # #

# # #

mēs esam PRET sastrēgumiem un piesārņojumu(Izskatot jautājumu domes 9.12.2010. sēdē un atbalstot simtiem iedzīvotāju protestus aktīvi iestājās "PRET"  benzīntanka būvniecību Ķekavas centrā, Rīgas ielā 24. )

 

# # #

  P.Geks www.balozpilseta.lv
Lai deputātiem noteicošā loma viņu darbā nebūtu personīgā ieinteresētība, bet vēlētāju uzticētā atbildība! Respektēsim Baložu pilsētas iedzīvotāju vēlmi būt brīviem no Ķekavas un Daugmales.
  Atbalstīsim kustību, kas drīz atsāksies, - par brīviem Baložiem, jo piespiedu laulība nav nesusi vajadzīgo rezultātu, kā to bija iecerējuši tautas nemīlētie Latvijas Saeimas politiķi.
  Gaišus Ziemassvētkus un laimīgu Jauno gadu visiem novada ļaudīm!
 
Pēteris Geks

# # #

2010. gada 18.novembrī

 

Pie Brīvības pieminekļa, Rīgā, Valsts prezidents Valdis Zatlers uzrunāja Latvijas tautu. Izmantojot iespēju, Pēteris Geks personīgi nodeva Latvijas Republikas prezidentam Valdim Zatlera kungam sveicienus Latvijas proklamēšanas 92. gadadienā un novēlēja priecīgus svētkus. V.Zatlers savukārt  P.Gekam tāpat novēlēja panākumus un apsveica Latvijas proklamēšanas gadadienā.

# # #

Publikācijas

Vai saimniekojam racionāli?

Ķekavas novada pašvaldības izdevums
2010. gada 16. novembrisP.Geks www.balozpilseta.lv

Vai tiešām šis skaisti grantētais gājēju ceļš Atpūtas ielā, Valdlaučos, būtu steidzami jānoasfaltē, kā to ieplānojuši pie varas esošie Ķekavas novada Domes deputāti?

Vai nepietiktu ar grants uzbēršanu attiecīgajās ceļam nepieciešamajās uzlabojumu vietās, saglabājot unikāli dabīgo grants segumu, līdzīgi kā tas ir mūsu Latvijas kultūras lepnumā – Etnogrāfiskajā Brīvdabas muzejā? Ielas labiekārtošanas nolūkos gan vajadzētu uzstādīt interesantus soliņus atpūtai bez lieliem līdzekļu ieguldījumiem.

Vai tā ir racionāla saimniekošana, bet varbūt tā tiek izpatikts Valdlauču iedzīvotājiem, kuri jau uzsākuši pirmās aktivitātes par pievienošanos Rīgai?

Tajā pašā laikā desmitiem citu ielu un ceļu Ķekavas novada teritorijā nav cilvēcīgi izbraucami. Tie gan prasīt prasās pēc uzlabošanas un sakārtotības. Kā piemēru varu minēt turpat kaimiņos grantēto ceļa posmu no Katlakalna robežas līdz kooperatīvam Ziedonis, kur gadiem intensīvā satiksme ir darījusi savu. Šis ceļa posms beidzot ir pelnījis uzmanību un Ķekavas novada Domes labvēlīgu lēmumu par noasfaltēšanu.

Pēteris Geks,
Ķekavas novada Domes opozīcijas deputāts

Citāti no “RĪGAS APRIŅĶA AVĪZES”

# # #

Nav citu zāļu kā Baložus atdalīt!

 
“Ja es pēc vēlēšanām būtu izmantojis iespēju kļūt par pašvaldības vadītāju, varbūt ar savu darba stilu būtu saglabājis novadu, būtu mēģinājis mazināt šķelšanās vēlmi. Strādātu, lai man kā priekšsēdētājam būtu 16 draugu deputātu.”
          “Valdīšanas slimība ir ielaista pārāk dziļi gada laikā, vairs nav citu zāļu kā Baložus atdalīt no Ķekavas. Piespiedu laulība nav nesusi pozitīvu rezultātu.”
 
Citāti no “RĪGAS APRIŅĶA AVĪZES” nr.43, raksta
“Sadzīvot nevar atvienoties” 2010. gada 11. jūnijs.
 

# # #

P.Geks www.balozpilseta.lv23. septembrī pēc karstām debatēm frakcijas Savam Novadam deputāti Andis Adats un Pēteris Geks protestējot pameta Domes sēdi, jo sēdes kārtībā netika iekļauts laikus iesniegtais lēmuma projekts par Domes priekšsēdētāja vietnieka Jura Krūmiņa atlaišanu no darba un Domes priekšsēdētājs, klaji ignorējot frakcijas rakstisko priekšlikumu, atteicās to nodot uz balsošanu.

Jebkura darbība uz citu rēķina nevar nest svētību!

Kaut arī neiebilstam pret Pareizticīgās baznīcas celšanu novadā, mūs – Andi Adatu, Pēteri Geku un Valtu Variku – pārņēma sašutums par veidu, kā pašvaldībai piederošās zemes, kuras pirms gada labiekārtoja par pašvaldības kredīta līdzekļiem un līdz šim izmantoja sabiedrības aktivitātēm, piemēram, Jāņu svinēšanai, piknikiem, bērnu ziemas priekiem, gatavo iznomāšanai Pareizticīgo baznīcas celtniecībai Baložos. Arī publiskā apspriešanā bija saņemti iedzīvotāju iebildumi, kuri aicināja baznīcu būvēt kādā citā piemērotākā pašvaldības īpašumā.

Deputāts Ivans Pihtovs Domes sēdē skaidroja, ka uz šī konkrētā zemesgabala varot izvietot dievnamu ar lūgšanas zāli ~36 m2, bet politiskās apvienības Saskaņas Centrs Vidzemes biļetenā norādījis, ka tiks būvēta Katedrāle. Mums radās aizdomas par apspriešanas gaitas atbilstību likumdošanai, bet varas deputāti norādīja – publiskajā apspriešanā viedokli var izteikt arī citu Latvijas pašvaldību iedzīvotāji. Vai tas ir pareizi?

Meliem īsas kājas!

Radās aizdomas par šī objekta celtniecības ieceres izmantošanu kā slēptu politisko pirmsvēlēšanas reklāmu 10. Saeimas deputātu kandidātam I. Pihtovam, kurš kopā ar ģimenes locekļiem ir šīs baznīcas draudzes locekļi un arī idejas autori. I. Pihtovs Domes sēdē apgalvoja, ka baznīcas būvniecības iecere nav pieminēta nevienā pirmsvēlēšanu reklāmas kampaņā, kas pretrunā arī viņa pausto viedokli partijas apvienības izdevumā.

Tieši viņš debatēs aktīvi iestājās pret šī jautājuma izskatīšanu nākamajā Domes sēdē pēc Saeimas vēlēšanām un pret apšaubāmo anketu nodošanu pārbaudei, ko ierosināja opozīcijas deputāti (skatīt Domes sēdes protokolu Nr. 17). Koalīcija klaji ignorēja opozīcijas vairākkārtējos ierosinājumus nepieļaut likuma pārkāpumus.

Mēs neatbalstām likuma normu neievērošanu un izmantosim katru iespēju, lai vērstu sabiedrības uzmanību uz varas deputātu centieniem izmantot dienesta stāvokli pašlabuma gūšanai.

Opozīcijas deputāti Andis Adats
un Pēteris Geks

# # #

Pēteris Geks

Pēteris Geks
(Sociāldemokrātiskā partija):
Kur jūs esat, klusējošie un paklausīgie roku cēlāji, Ķekavas un Daugmales pagastu koalīcijas deputāti? Tikai novada domes sēžu protokolos redzam jūsu viedokli - balsojumi pret Ķekavas sākumskolas celtniecību tuvākajos trīs gados jeb tagadējā deputātu sasaukuma laikā. Vai tiešām sirdsapziņa nemaz nemoka? Vai priekšvēlēšanu solījumi par Ķekavas sākumskolas celtniecību bija novada iedzīvotāju mānīšana, lai tikai kļūtu par deputātiem, un tagad, atrodoties valdošajā koalīcijā, izmantotu tās labumus?
Tādi deputāti kā Arvīds Platpers, Valts Variks, Ilgonis Leišavnieks jau 2010. gada budžeta apstiprināšanas laikā aktīvi iestājās par Ķekavas sākumskolas celtniecību, bet par to kā citādāk domājošie tika izstumti no valdošās koalīcijas un, kā kādreiz pēc Padomju armijas likumiem bija pieņemts, – atbrīvoti no visiem deputātu ieņemamajiem amatiem (rasžalovani). Neieklausoties daudzu ķekaviešu domās, šī gada jūnija domes sēdē koalīcijas deputāti pieņēma lēmumu - kā prioritāti būvēt Baložu vidusskolas piebūvi un sporta zāli un Daugmales pirmsskolas izglītības iestādi.
Tāpēc, kamēr visiem novada ļaudīm nebūs skaidra un saprotama novada attīstības programma, kas ir mūsu svarīgākie darbi, cik tie maksā un kā tos labāk un sekmīgāk izdarīt bez nenormāli lieliem kredītiem, ko reiz nāksies arī atdot, – nekas labs nav gaidāms! Piedzīvosim to, ka finansiālo trūkumu izjutīs ikviens novada iedzīvotājs, jo būsim nonākuši lielo parādu verdzībā.

# # #

Ķekavas sākumskolas celtniecība bremzējas

11. marta sēdē jautājumā par finansu un ekonomisko aprēķinu veikšanu publiskās un privātās partnerības projektam Ķekavas novada sākumskolas būvniecība un apsaimniekošana tika nolemts, ka finanšu un ekonomiskie aprēķini veicami līdz 2010. gada 1. augustam. Par šāda lēmuma pieņemšanu nobalsoja visi koalīcijā esošie deputāti. Rodas jautājums - ja ekonomisko aprēķinu veikšanai vien vajadzīgi pieci mēneši, tad cik mēnešu vai gadu vajadzēs skolas celtniecībai? Bet iespējama arī aprēķinu veikšanas aizkavēšanās uz pāris mēnešiem (protams, attaisnojošu iemeslu dēļ). Tas ir kārtējais slēptais mēģinājums Ķekavas sākumskolas celtniecības uzsākšanas novilcināšanai...
Pēc sēdes, aprunājoties ar tiem deputātiem, kuri balsojumā atturējās vai bija pret šim lēmumam, visi kā viens apgalvoja, ka iebilduši pret ilgo aprēķina veikšanas termiņu. Sēdes laikā no vairākiem deputātiem, piemēram, no V. Varika un A. Platpera, izskanēja ierosinājumi - ja jau tik nenormāli ilgs laiks tiek paredzēts tikai aprēķinu veikšanai, tad lai tiktu izstrādāti arī pāris alternatīvie varianti, lai deputāti un speciālisti varētu salīdzināt un atrast pareizāko, pagastam ekonomiski izdevīgāko variantu. No koalīcijas deputātu puses diskusija par šo un tika noslāpēta kā nevajadzīga. Frakcijas Savam Novadam deputāti nolēmuši – nepārtraukti sekot visiem jautājumiem, kas saistīti ar Ķekavas novada sākumskolas celtniecību saistīto jautājumu virzību. Ar pašvaldības izdevumu Ķekavas Novads starpniecību regulāri informēt iedzīvotājus par Ķekavas sākumskolas celtniecības darbību frakcijas Savam Novadam deputātu skatījumā, - cerībā, ka šāda iespēja netiks liegta.

# # #

Laiks izvērtēt!

Ķekavas novads 2009.10. Nr. 10 (121)

Krīzes laikā, kad visas valsts ekonomika pasliktinās, Ķekavas novada Domes jaunais sastāvs uzsācis savu darbību daudzsološi. Arī jaunais Domes priekšsēdētājs Roberts Jurķis ar savu demokrātisko pieeju ir spējīgs sekmīgi vadīt novada dzīvi. Taču izveidot komisiju, kas izvērtētu pagaidu administrācijas gadu ilgo darbību Ķekavas pagastā, man nav vēl izdevies panākt. Uzskatu, ka uzņēmējdarbības veiksmīgs pamats ir sakārtota saimnieciskā vide, kurā ir pilnīga skaidrība par iepriekšējo pašvaldības vadību pieņemto lēmumu atbilstību iedzīvotāju un uzņēmēju interesēm. Ķekavas novada iedzīvotājiem būtu jāzina, cik lieli varētu būt iespējamie zaudējumi, piemēram, pagaidu administrācijas pieņemtajam lēmumam lauzt nomas līgumu ar bijušās izgāztuves apsaimniekotājiem. Ja izveidotu šādu komisiju, būtu reāla iespēja izvērtēt pagaidu administrācijas noslēgto līgumu izdevīgumu un nepilnību gadījumā veikt Ķekavas novada iedzīvotājiem izdevīgas izmaiņas. Apkopotos materiālus varētu publicēt novada laikrakstā, kā arī saglabāt Ķekavas novadpētniecības muzejā kā interesantu vēstures materiālu.

Latvijas Saeimas deputāti Tautas partijas vadībā vaiga sviedros pūlējās, lai tiktu atlaisti Ķekavas pagasta deputāti. Tas, protams, tika arī panākts. Labs paziņa pēc atlaišanas, satiekot mani, ar neizpratni jautāja: „Pasaki, Pēter, par ko jūs visus īsti atlaida?” „Vai tad nezini, par ko – par zagšanu”. „Nevar būt!” „Jā, jo mēs neļāvām to darīt citiem.” Kā piemēru varu minēt: desmitiem visauglīgākās Latvijas zemes Daugavas palienā Rīgas- auskas šosejas 15. kilometrā, kur zemes vērtībai ir vislielākās balles, gandrīz nemaz netiek izmantota, bet nekontrolēti tiek audzētas nezāles, gaidot, ka Ķekavas pagasta pagaidu administrācija savā pagasta „sakārtošanas” laikā teritorijas plānojumā pēc „citiem likumiem” ieplānos privātmāju apbūvi. Tagad tas arī ir panākts. Drīz visi varēsim redzēt dabā, kā tiks apbūvēta visauglīgākā Latvijas lauksaimniecības zeme.

Kā Ķekavas novada Domes deputāts es arī turpmāk centīšos attaisnot uz mani liktās vēlētāju cerības un domes darbu virzīt tā, lai tas būtu saprātīgs, godīgs, caurspīdīgs un novada ļaudīm saprotams.

PĒTERIS GEKS,

Ķekavas novada Domes deputāts

                                        
Decembris 2019
POTCPSS
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

© 2009 www.balozipilseta.lv. Visas tiesības aizsargātas

Top.LV
eXTReMe Tracker