Sludinājumi Pilsēta Vēsture Vienoti Latvijai Pasākumi Izglītība un kultūra Pašvaldība Kontakti

Ilgonis Leišavnieks www.balozpilseta.lv

 

 

 

 Ilgonis Leišavnieks, deputāts

Pieņemšanas laiks: Katra mēneša 2. ceturtdiena 17:00 – 19:00

kontakti:  ilgonis.leisavnieks@inbox.lv

 

# # #
http://ilgonis.lv Apmulst pēc jautājuma - Kas ir kultūra?
Strupceļš. Tādas sajūtas pēc vakardienas oficiāli sasauktās Ķekavas novada kultūras aģentūras preses konferences, kas patiesībā bija inscinēta A.Ancāna monoluga, lai negatīvajā gaismā parādītu tos deputātus, kuri iestājas pret J.Jeruma (Izglītības, kultūras un sporta komitejas vadītājs) koordinēto kultūras jomas “sakārtošanu”. Daļēji arī izdevās, jo uz mūsu jautājumiem neatbildēja vai sniedza sev izdevīgas atbildes, kuras bija labi iestudējis, pārtrauca runātāju pusvārdā, izslēdza mikrafonu utt. Tie kas redzēja nevisai kvalitatīvo pārraidi, paši par to pārliecinājās. Cik tomēr mēs (Ķekavas deputāti) bijām naivi, domājot, ka būs dialogs. (pilns teksts>>)

# # #

Kultūras druvā deg kūla

Piektdien, 2011.gada 18.martā notika otrā deputātu Valdes sēde kopš 2009.gada 1.jūlija, jo likumdošanā atļauto deputātu sanāksmes formu neizmantoja. Jautājumi tika atrisināti komisijās un Domes sēdē. Tā kā Ķekavas kultūras aģentūrā (ĶKA) virkne dažādu konfliktu nobriedis tik tālu, ka Izglītības, kultūras un sporta komiteja vairs nespēja tos atrisināt, tika sasaukta Valdes sēde “Par kultūras aģentūras vadītāja p.i Artūra Ancāna rīcības izvērtēšanu”. Jau esmu rakstījis par ĶKA briestošajām problēmām kuras deputāti (Adats, Platpers, Variks un šo rindu autors) vairākkārt ierosināja risināt Domes sēdēs.

Tiem kas pirmo reizi dzird par jaunāko konfliktu ĶKA, īsumā – divi deputāti ieradās pie ĶKA vadītāja p.i. un lūdza uzrādīt 2010.gada septembra mēnesī izdotu (iepriekšējā ĶKA vadītāja) rīkojumu, bet ĶKA vadītāja p.i. atteicās uzrādīt šo dokumentu. Vārds pa vārdam un vīri ar labi nostādītām balsīm aizsvilās kā pavasara kūla. Kur nekontrolēta liesma, tur pāri paliek vien melns lauks…

Valdes sēdes gaitas atstāstam es patapināju fragmentu no Imanta Ziedoņa  (Epifānijas, Zvaigzne ABC, 106.lpp.):

“Es teicu, ka domāju tā un tā. Viņš teica, ka citi tā nedomā. Es teicu, ka tas tomēr jādara. Viņš teica, ka citiem nu gan tas nav jādara. Es prasīju, kas tad darīs. Viņš teica: ja tādi kaut ko dara, tas jau nenozīmē, ka citiem tas arī jādara. Es teicu: kā tad būt? Darīt vienam pašam? Viņš teica….”

Zem šī fragmenta man jāparaksta vārdi kā daiļdarbos vai kinofilmās, ka visi tēli ir izdomāti un jelkāda sakritība ir paša lasītāja iedomu auglis. Viens no sēdes secinājumiem, vadītājs ir jauns, savā maksimālismā un pieredzes trūkumā nav ar pietiekamu cieņu izturējies pret katras struktūrvienības vadītāju, atšķirīgo vadības stilu un inteliģenci. Ķekavas kultūras dzīvi (t.sk.arī bibliotēku un muzeju) vada personības, kas izgājušas cauri visām jukām, reformām, finanšu “diētām”, priekšsēdētāju maiņām, uzturot Ķekavas kultūras dzīvi līmenī, ko sporta terminoloģijā apzīmē ar augstāko līgu. Ja šādu darbinieku potenciālu neizmanto aģentūras mēŗku sasniegšanai, tad ir jāšaubās par vadītāja prasmēm vai jādomā, ka izpilda kādu pasūtījumu. Tas gan vairāk velk uz sazvērestību teoriju, bet Latvijas politikā ne tas vien ir redzēts. Pēdējais piemērs ir satiksmes ministra “izbrīns” ka tik daudz radu bez viņa atbalsta kļuvuši par valsts institūciju darbiniekiem.

Ceru, ka Valdes sēdes nobeigumā ĶKA direktora p.i. izteiktais disciplinārsods - piezīme, būs stimuls sākt dialogu ar vadītājiem, jo, kā man apgalvo lielākā daļā no tiem, viņi ir atvērti konstruktīvai sarunai un radošai diskusijai. Kā norādīja Domes priekšsēdētājs, ir nepieciešamas arī nepopulāras reformas, jo to diktē finanšu situācija. Manuprāt, kultūras cilvēki nedzīvo mākoņos, bet izprot šodienas situāciju valstī. Sāpīgas reformas vieglāk ir pārvarēt tad, ja vadītājs saliedē un stiprina kolektīvu. Vai Ancāna kungam izdosies saliedēt kolektīvu pēc izteikuma, ka kultūra Ķekavā “ir nulles vērta”?

Situāciju ĶKA ir kā lauks pēc kūlas liesmām - melns un sodrējiem klāts. Zaļie asni nāk tikai pēc silta lietus.

# # #

Julijs 2020
POTCPSS
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© 2009 www.balozipilseta.lv. Visas tiesības aizsargātas

Top.LV
eXTReMe Tracker