Sludinājumi Pilsēta Vēsture Vienoti Latvijai Pasākumi Izglītība un kultūra Pašvaldība Kontakti

Deputātu frakcijas SAVAM NOVADAM  2011.gada arhīvs

# # #

# # #
Ķekavas varas deputātu cerības atbrīvoties no Anda Adata pieaug.
  2008.gada sākumā pēc toreizējās opozīcijas deputāta Edmunda Veispala iniciatīvas tika ierosināta pārbaude par iespējamiem viltojumiem Baložu domes sēdes protokolā. A.Adatu un V.Kūkumu apsūdzēja par to, ka rakstot protokolu pieminēta piezīme, ka deputāti konstatējot iespējamo interešu konfliktu ir atsaukuši savu balsojumu un paziņojuši, ka balsojumā nepiedalās.
   Patreizējais domes priekšsēdētājs R.Jurķis un deputāti E.Veispals, I.Pihtovs nekad nav slēpuši un pat publiski pauduši viedokli, ka viņi vēlas lai A.Adatu notiesātu, lai varētu atņemt viņam deputāta mandātu. Tas nozīmētu, ka ievērojami mazinātos pretestība pieņemot varas deputātiem izdevīgus lēmumus. Savukārt deputātu frakcija "Savam Novadam" un tās atbalstītāji atzīst, ka A.Adata aiziešana no politikas stipri iedragātu vēlētāju interešu pārstāvniecību un palielinātu varas deputātu patvaļas iespējamību.
   A.Adats un V.Kūkuma savu vainu noziedzīgā nodarījumā neatzīst un ir gatavi pēc pilna sprieduma saņemsanas pārsūdzēt. Ja spriedums tiks pārsūdzēts, tad A.Adata un V.Kūkumas vaina nav pierādīta, pirmās instances tiesas spriedums nestājas spēkā un jāgaida citu tiesas instanču vērtējums.
 
# # #
Ķekavā pāris gadu laikā sabrūk par ES naudu būvēta sūkņu stacija
Ķekavas novadā neticamā ātrumā sabrukusi ar Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas fonda atbalstu būvētā sūkņu stacija, svētdien vēsta Latvijas televīzijas raidījums "De facto". (lasīt vairāk>>)
 
# # #
Ķekavas novada domē mēģina ieviest otru valsts valodu - krievu valodu.
   Saskaņā ar likumu par pašvaldībām 3. panta trešo daļu - Darba valoda pašvaldības domē [turpmāk — dome] un tās izveidotajās institūcijās un iestādēs ir latviešu valoda.
   Tomēr saskarsmē ar darbiniekiem un deputātiem tiek uzspiesta krievu valoda. Tā deputāts Ivans Pihtovs oficiāli vēšoties pie citiem deputātiem raksta :
уважаемые члены фракции!
на вашем официальном сайте опубликована статья Par drošības dienu Ķekavā, где  упомянут я, как депутат, и мой сын, Представленная информация не соответствует действительности в связи с этим прошу предоставить документально подтвержденные факты, что я с сыном получил три приза, не стоял не в одной очереди и не получил ни одной  печати  
ни я ни дети с которыми я был на празднике, и в связи с этим не хватило подарков другим детям...
   Saprotam, ka citu tautību deputātiem ir grūtības steigā izklāstīt savu viedokli valsts valodā, tomēr neuzskatam, ka tas dotu tiesības neievērot likumu. Kaut gan ar likuma ievērošanu Ķekavas novada domē ir bēdīgi...

# # #
Par drošības dienu Ķekavā.(papildināts)
Šodien, 24.septembrī, notika Ķekavas novada pašvaldības policijas organizētās drošības dienas. Pasākums bija ļoti izglītojošs, jauks un normāli apmeklēts. Bērniem patika - it īpaši puikām - šaujamieroči.
Tomēr gribētos pasākuma organizātoriem norādīt uz dažām nepilnībām pasākuma organizēšanā:
1) pasākumā nevarēja ieraudzīt nevienu medicīnas darbinieku (nebija redzamas arī nekādas norādes, ka šāds punkts kaut kur būtu atvērts). Nācās redzēt skrienošus bērnus, kuri nelīdzenajā pļavā krita. Par laimi, nevienam nekas nenotika, bet ... varēja;
2) Informācijas teltī viens pats bija pamests skaņu operators, kurš, cik nu spēja un mācēja mēģināja atbildēt uz apmeklētāju jautājumiem. Neviena organizētāju pārstāvja šajā teltī nebija ... cilvēki neapmierināti klupa virsū pie vainas neesošajam skaņu operatoram, kurš pat aizmukt nevarēja, jo, vajadzēja pieskatīt aparatūru...
3) bērniem ļoti patika aktrakcija - izej pa drošības taku un pēc tam saņemsi balvu. Viss jau būtu ļoti jauki, bet, nācās novērot, ka deputāts Ivans Pihtovs (SC) ar dēlu saņēma trīs balvas, kaut arī viņa dēls nebija izgājis Drošības taku, nebija saņēmis nevienu zīmogu uz kartes - tātad, nebija arī stāvējis nevienā rindā, kā citi bērni (kā rezultātā kādam citam bērnam, kurš visu izpildīja, kāda balva arī pietrūka);
4) puisītis invalīdu ratiņos ar savu pavadoni ļoti ilgi nostāvēja laukuma vidū un vēroja notiekošo. Viņi tā arī neuzdrošinājās mēģināt grūstīties pa rindām - savukārt - neviens no organizātoriem šim pārim nepievērsa nekādu uzmanību. Varbūt šādos gadījumos tomēr var atrast cilvēku, kurš izvadā šādu bērnu visur kur nepieciešams, lai arī viņš justos vajadzīgs, gribēts un gūtu kaut nedaudz prieka;
5) ļoti jauka atrakcija - bērnu vizināšana policijas auto ar sirēnām. Tikai - ir bērni, kuri kaut ko saprot no ceļa zīmēm un viņiem radās jautājums - kāpēc onkuļi ar policijas auto brauc neievērojot ceļa zīmes? 
  Mobīlais reportieris.
 
P.s. Par iespēju bērniem tuvāk iepazīt Policijas auto un izmēģināt to reālajā darbībā ir saņemtas daudzas pozitīvas atsauksmes. Tiem, kuriem ir jautājums par ceļa zīmju atbilstību, paskaidrojam, ka atsevišķos likumā noteiktos gadījumos policijas mašīnām ir tiesības, izmantojot gaismas un skaņas signālus neievērot atsevišķas ceļa zīmes un rīkoties atšķirīgi no pārējiem satiksmes dalībniekiem. Pasākuma dalībnieki vēlētos šādas aktivitātes arī nākamgad.
 
   Šodien, 29.09.2011., Ivans Pihtovs pēc kārtējās domes sēdes, piegājis pie Arvīda Platpera un Pētera Geka pieprasīja viņiem atsaukt nepatieso informāciju par viņa dēlu, jo tas esot vairāksas reizes piedalījies kādās stafetēs. Asās vārdu apmaiņās, publiski, citu domes darbinieku un deputātu klātbūtnē, Ivans Pihtovs draudēja atriebties A.Platpera un P.Geka tuviniekiem, it sevišķi uzsverot fizisku atriebību bērniem.
   Sazinoties ar "mobīlo reportieri" tika noskaidrots, ka tajā laikā, kad viņš piedalījies pasākumā (praktiski visu pasākuma laiku) netika novērota I.Pihtova dēla līdzdalība vairākās stafetēs. Kā trīs balvas tiek minētas krūzītes, kuras I.Pihtovs personīgi saņēmis no policijas pārstāvja.
P.s. Deputāts, drošības, sabiedriskās kārtības un satiksmes jautājumu komitejas priekšsēdētājs, Ivans Pihtovs ir norādījis, ka "mobīlā reportiera" raksts radot tiešus dzīvības un veselības apdraudējumus visiem bērniem, par kuriem viņš esot atbildīgs kā divu bērnu tēvs, t.sk. viņa dēlam.
 
# # #
Deputātu frakcija saņēmusi satrauktu iedzīvotāju iesniegumu, kurā norāda, ka kādu dienu pamodušies savā īpašumā, kurš nu jau atrodas citā pasaules malā!?
Ķekavieši bijuši pārliecināti, ka dzīvo Ķekavā, bet kādā dienā pārstājuši saņemt korespondenci uz savu dzīves vietu. Šie iedzīvotāji riskējuši nesaņemt Lauku atbalsta dienesta piešķirto finansējumu, jo nav varējuši atbildēt uz nesaņemtiem paziņojumiem. Tikai atsaucīgi cilvēki sākuši ziņot, ka regulāri saņem viņu pastu ... Krustkalnos...!!! Kā tad tā? Izrādās, ka pēc pašvaldību apvienošanas veikta adresu inventarizācija. Kādam pašvaldības funkcionāram licies, ka Krogsils varētu apvienoties ar Krustkalniem, kaut vai daļēji. Nu vismaz vienā zemes gabalā, vai vismaz vienā tā daļiņā. Un tā 5 ha krogsila tagad ir Krustkalnos, vai Krustkalni tagad ir krogsila 5 hektāros? Tā arī iedzīvotāji netiek skaidrībā un jautājot domes priekšsēdētājam saņēma atbildi, ka paši ir jocīgi, jo neseko tam ko dome dara ar viņu īpašumu un nu jau nevar dot padomu, ko darīt.
UZMANĪBU!!!
Novada iedzīvotāji, esiet vērīgi, jo citādi kādu dienu (bez brīdinājuma) varat pamosties Turcijā, Baltkrievijā vai Pleskavā (Pskovā)!
 
# # #
Ir beidzies ilgi gaidītais starptautiskais festivāls VIA Ķekava.
Mēs, deputātu frakcija, vēlamies noskaidrot Jūsu viedokli par notikušo. Būsim priecīgi, ja atsūtīsiet savas pārdomas, novērojumus un ieteikumus. Jūsu sniegtā informācija tiks izmantota, lai plānotu citus vērienīgus pasākumus. Ja arī Jūs vēlaties turpmāk saņemt šādus pakalpojumus labākā kvalitātē un  par zemākām izmaksām, neklusējiet, bet rakstiet uz balozipilseta@inbix.lv . Anonimitāte garantēta.
ATSAUKSMES:
1. VIA Ķekava lielais brīnums - 2011.gada 10.septembrī (pēdējā festivāla dienā) tika atvērts interneta portāls http://via.kekava.lv/ , kurā tiek demonstrēta Ķekavas novada laika mašīna. Par to liecina 2011.gada 10.septembrī plkst. 18:46 ievietotais ieraksts "...VIA Ķekava ietvaros sestdienas vakara pusē (plkst.19:00) Doles-Ķekavas ev.lut.baznīcā notika sakrālās mūzikas koncerts...".
2. 10. septembra rīts plkst.10:00 - iesākās ar nepatīkamu pārsteigumu, jo svētku gājienu pie Ķekavas novada domes tā arī neatradu. Neskatoties uz visiem paziņojumiem, tas izrādījās tika organizēts pie TC "Lība". Ceru, ka ne komerciālu (blata) apsvērumu dēļ.
3. 9.septembra diskotēkā, Baložu kultūras namā, piedalījās ap 30 apmeklētāju. Kā stāsta aculiecinieki, tad lielākā daļa apmeklētāju netika ielaisti diskotēkā stiprā alkohola reibumā. Savukārt diskotēkas laikā strādāja bufete, kur tirgoja alu un stiprus alkoholiskus dzērienus. Pasākuma beigās, dūmu aizsegā, neskatoties uz policijas darbinieku un kultūras agentūras vadības klātbūtni, izcēlās incidents, kura rezultātā ļoti stipra reibuma stāvoklī, pielietojot spēku, tika no zāles izvests apmeklētājs. Diskotēkas rezultātā sabojāts zāles parkets un durvis uz blakus zāli. Vai bija vērts organizēt pasākumu, kurš nesa pārdesmit latu ieņēmumu, bet radīja zaudējumus vairāku simtu apmērā?
4. 10.septembrī Ķekavā, lielkoncerta laikā, medpunktā nebija atrodams neviens mediķis. Pat pēc situācijas ziņošanas atbildīgiem deputātiem, situācija nemainījās.
5. Kā stāsta pasākuma organizatori - ir aizdomas, ka pasākuma izmaksas varētu pārsniegt 150 tūkstošu latu.
 
# # #
"BALOŽI" pirmais izdevums
  Sakarā ar to, ka mums neļauj paust savu viedokli pašvaldības izdevumā, mūsu publikācijas koriģē, ierobežo burtu skaitu un piemēro cenzūru, deputātu frakcija "Savam Novadam" nolēmusi sabiedrības informēšanai izmantot savu izdevumu "BALOŽI".  (lasīt šeit>>)
  "BALOŽI" pirmais izdevus tika izplatīts trešdien, 17. augustā pirms "Čikāgas piecīšu" koncerta, kurš norisinājās Baložu kultūras namā. Kā jau bija sagaidāms, no novada vadības puses, šis informatīvais izdevums tika uztverts ar izteiktu agresiju. Pilnvarniece A.Prokopenko, kura apmeloja I.Reinholci zādzībā, uzstājīgā tonī pavēlēja A.Adatam pārtraukt prettiesiskas darbības (frakcijas izdevuma izplatīšanu) pašvaldības iestādē, draudot ar nopietnām nepatikšanām. Pēc brīža arī koncerta vadītāja un zvanītāja piegāja pie A.Adata un pieprasīja pārtraukt "Baložu" izsniegšanu iedzīvotājiem. Kad A.Adats nereaģēja uz šādiem aizrādījumiem un draudējumiem, talkā tika aicināts Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Roberts Jurķis, kurš pie kultūras nama ieejas durvīm ļoti agresīvi, apmeklētāju klātbūtnē, draudēja A.Adatam ar ļoti lielām nepatikšanām, pieprasīja neizplatīt šo materiālu un izrāva "BALOŽI" izdevumu no A.Adata rokām. Vēl pēc mirkļa A.Prokopenko pieprasīja "BALOŽI" nodot viņai, lai vēlāk viņa varētu to izplatīt interesentiem. Kādai koncerta apmeklētājai A.Prokopenko izrāva "BALOŽI" eksemplāru no rokām.
  Esam pārliecināti, ka šī agresija un draudi nebija samāksloti un pieļaujam domu, ka iepazīstoties ar deputātu viedokļiem, tiks apspriesta iespēja fiziski izrēķināties ar frakcijas deputātiem, līdzīgi, kā tas bija kad iznāca laikraksts "Tur Ies Ķekava", kad tās idejas autoram I.Leišavniekam draudēja ar atriebību.
   Apskatot pārpildītās zāles situāciju, novērojot Ķekavas novada Kultūras aģentūras darbinieku nervozo darbošanos, nepārtrauktu pārvietošanos  un atsevišķu apmeklētāju uzvedību, radās iespaids, ka kādi pārdesmit apmeklētāji, kuri sēdēja vietās, kuru biļetes nebija pieejamas tirgošanā, nebija nākuši skatīties koncertu, bet gan aicināti citiem nolūkiem. Iespējams, ka tika gaidīta vai gatavota kāda provokācija, kurā iesaistītu deputātu frakcijas biedrus vai bijušos Baložu kultūras nama darbiniekus.
  Pateicoties "Čikāgas piecīšu" fantastiskajam sniegumam, skatītāju atsaucībai un vispārējai svinīgai atmosfērai, neviens incidents nebija novērots. Koncerta noslēgumā Baložu kultūras nama direktore I.Reinholce pateicās R.Jurķim par to, ka tas esot ... pielicis visas pūles, lai šis koncerts nenotiktu un atlaidis viņu no darba.
  Pēc koncerta "Čikāgas piecīši" ar Albertu Legzdiņu priekšgalā veltīja savus autogrāfus izdevuma "BALOŽI" pirmajam numuram, sevišķus vēlējumus veltot, nu jau trimdā dzīvojošajam, Jānim Sandrim Patmalnikam, kuru apmelojot "Izēda" no viņa vienīgās darba vietas - Baložu kultūras nama.
 
# # #
Ķekavas novada domei kārtējo reizi neveicas politiskajās atriebībās!
  Rīgas apgabaltiesa noraida Ķekavas novada domes prasība par Haralda Ozoliņa (LZS) atbrīvošanu no ieņemamā amata un uzdod viņu atjaunot darbā.
  Tūlīt pēc vēlēšanām Ķekavas novadā sākās "Raganu medības", kuru rezultātā tika atlaisti no darba "Nevēlamie politiskie oponenti". Viens no šādiem oponentiem bija H.Ozoliņš, kurš startēja vēlēšanās vienā sarakstā ar A.Adatu. Pēc tam, kad arodbiedrība atteicās piekrist H.Ozoliņa atbrīvošanai, Ķekavas dome vērsās tiesā ar prasību. Tiesas procesa laikā, nesagaidot galējo spriedumu, Ķekavas dome H.Ozoliņu atbrīvojas no ieņemamā amata. Rīgas apgabaltiesa kritiski vērtējot šādu domes rīcību ir nolēmusi noraidīt prasību atbrīvot H.Ozoliņu un uzdevusi atjaunot viņu darbā. 
  Šāds spriedums norāda uz Ķekavas novada domes prttiesisko rīcību, par kuru no pašvaldības budžeta vajadzēs atvēlēt prāvu naudas summu (vairāk kā 6000 LVL), kur būtu lieti noderējusi citiem mērķiem. Jāatzīst, ka šīs nav vienīgais gadījums, kopš 2009. gada jūlija. Interesanti, kurš segs šos pašvaldības zaudējumus un kādēļ sabiedrībai jāapmaksā šī varas deputātu "izklaide".
 
# # #
Policija pārbauda Ķekavas domi
  Kā stāsta domes darbinieki, vakar 22.augustā Ķekavas novada domi apmeklēja Valsts Policijas darbinieki. Pie domes darbiniekiem tika veiktas pārbaudes. Viens no pārbaužu iemesliem - fizisko personu datu aizsardzības pārkāpumi. Tāpat pastāv bažas par dokumentu aprites pārkāpumiem.
  Jau iepriekš tika fiksēts, ka domes darbība neatbilst šīm likuma normām, jo bija brīvi pieejami trešo personu dati. Viens no gadījumiem notika domes sēdes laikā, kad uz sēdes materiālu otras puses bija izdrukāti dokumenti ar sensitīviem datiem. Cik noprotams no R.Jurķa izskata un uzvedības - pārkāpumi tika atklāti.
 
# # #
Gaidot ciemiņus atceļ domes sēdi
   25.augusta domes sēde pēkšņi tika pārcelta uz 30.augusta plkst.14.oo Kā izrādījās viens no iemesliem ir "NEPAREDZĒTA"  Azerbaidžānas delegācijas ierašanā Ķekavā. Jādomā, ka vizīte pieteikta tieši 25.augustā no plkst. 10.oo līdz 13.oo. Atliek vien nobrīnīties par R.Jurķa bezkonsekvenci, jo tikai pirms mēneša viņš paziņoja, ka domes sēde ir vissvarīgākais un pat tiesa "var pagaidīt"...
 
# # #
bez tabuArtūra Ancāna "BOSINGS"
   Latvijas Republikas Tiesībsargs norāda, ka 2011.gada 3.augustā ir saņemts iesniegums, kurā norādīts mobings un bosings. Tāpat ir saņemti papildus dokumenti, kuri apliecina iesniegumā minēto.
   Tiesībsargs ir griezies pie Ķekavas kultūras aģentūras direktora Artūra Ancāna ar prasību sniegt skaidrojumus par norādīto situāciju.
 
# # #
2011.gada 28.jūlija sēdē domes priekšsēdētājs Roberts Jurķis, agresīvi vadot sēdi, liedz deputātiem piedalīties un izteikties debatēs.
Domes sēdes protokolā tika fiksēta tikai daļa no visas informācijas, kas radīja pārpratumus. Lai novērstu pārpratumu rašanos un, lai objektīvi atspoguļotu sēdes norisi A.Adats pieprasīja un R.Jurķis piekrita veikt atbilstošas izmaiņas 2011.gada 28.jūlija domes sēdes protokolā. (A.Adata iesniegums>>)  (2011.gada 28. jūlija sēdes protokols>>).
  Kā redziet - protokols nav izmainīts...
  P.S. dīvaini, bet sēžu audio ieraksti ir pazuduši aizbildinoties ar kādiem sensitīviem datiem. (skatīt šeit>>)
 
# # #
Deputātu frakcija "Savam Novadam" aizstāv simtiem novada iedzīvotāju intereses.
   Pirms mēneša deputātu frakcija vērsās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā ar prasību atstādināt Ķekavas novada domes priekšsēdētāju Robertu Jurķi no ieņemamā amata par regulāru likuma normu neievērošanu. Kā viens no iemesliem bija ministrijas norādījumu ignorēšana. Ministrija divu gadu laikā jau divas reizes bija norādījusi Jurķim par nepareizi apstiprinātiem noteikumiem “Nodeva par būvatļaujas saņemšanu”. Neskatoties uz aizrādījumiem, noteikumi netika laboti. Tikai ķeroties pie tik kardinālām metodēm, mums izdevās jautājumu virzīt uz domes sēdi un apstiprināt jauno noteikumu redakciju. Izmaiņu rezultātā iedzīvotājiem nodeva par būvatļauju būs lētāka, bet tās atjaunošana bez maksas. Uz frakcijas deputātu jautājumu "vai tiks pārrēķinātas nepareizi iekasētās nodevas?" R.Jurķis ciniski atbildēja, ka netiks.
   Pilnīgi saprotams varas deputātu sašutums par mūsu panāktiem rezultātiem sabiedrības labā. Toties pilnīgi nesaprotama mums ir šo varas deputātu nostāja, ka iedzīvotājiem likums jāpilda obligāti, bet varas deputātri likumu var ignorēt.
 
# # #
bez tabuArtūrs Ancāns nepārstāj izbrīnīt.
Tiko ievēlētais "labākais" Ķekavas kultūras aģentūras direktors A.Ancāns, kuru ievēlēja kā kārtīgāko un labāko pretendentu, ir paspējis nonākt interešu konfliktā, par ko 2011.gada 22.jūlijā sodīts ar naudas sodu. A.Ancāns ir paspējis pārkāpt likuma "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" 7.pantu. Speciālie valsts amatpersonas amata savienošanas ierobežojumi. KNAB norāda, ka šādas darbības ir nepieļaujamas un sodāmas. Apbrīnojami ir tie deputāti, kuri steidzamības kārtībā balsoja par šo cilvēku, iespējams, zinot par pārkāpumiem.
 
# # #
Baložos vēl biļetes uz 17.augusta koncertu netirgo!!!
Ap leģendāro dziedātāju un patriotisma uzturētāju 50. jubilejas koncerta norisi, Baložu kultūras namā, kaislības nenorimst jau sen. I.Reinholce šo koncertu aizrunāja jau agrā pavasarī, bet kultūras reforma novadā paredzēja bloķēt visus I.Reinholces iecerētos pasākumus, lai pierādītu viņas iespējamo nekompetenci. Lemjot par pasākumiem tika atzīts, ka "Čikāgas piecīšu" koncerts varētu būt neizdevīgs, jo būtu jāpiemaksā, ja nepārdotu visas biļetes. Gandrīz trīs mēnešus ne domes vadība, ne A.Ancāns nespēja nolemt par koncerta rīkošanu. Tikai tad, kad visā Latvijā tika izsludināti koncerti, apstākļu spiesti, Ķekavieši bija spiesti noslēgt līgumu. Tomēr, trīs nedēļu laikā neparādījās ne afišas, ne biļetes.
Ja nevar no darbinieka atbrīvoties likumā noteiktā kārtībā, tad jārada neizturami darba apstākļi vai BOSINGS.
Ne jau sakritības pēc biļetes parādījās dienā, kad I.Reinholce, pēc pretlikumīgās atstādināšanas, atgriezās savā darba vietā. Ieraugot pavirši pamestās biļetes, viņa tās ielika slēdzamā atvilknē, sastādot par to aktu.  
A.Prokopenko, kura vēl jo projām pilda mistisko A.Ancāna pilnvarnieka pienākumu, tika informēta par šīm darbībām. A.Prokopenko un J.Žilko vērsās policijā ar iesniegumu, ka "'Cikāgas Piecīšu" 205 biļetes ir nozagtas. I.Reinholce uzrādīja A.Ancānam atvilktnē ieslēgtās biļetes, bet A.Ancāns atteicās tās saņemt. Biļetes saņemt atteicās arī domes priekšsēdētājs R.Jurķis un vietnieks J.Krūmiņš. I.Reinholce biļetes nodeva policijā, kur izskatīja iesniegumu par nozagtajām biļetēm. Tomēr, izrādījās, ka to skaits nesakrīt ar iesniegumā norādīto, proti, pietrūkst 30 biļetes! Vakarā šīs biļetes tika atrastas Ķekavā, tirdzniecības centra "Liiba" Ķekavas Kultūras aģentūras TIC jaunatvērtajā kasē. Iegādājoties šīs biļetes kā pierādījumu, nez no kurienes, bez pirkumiem, uzradās domes kultūras komitejas priekšsēdētājs Juris Jerums. Ieraugot I.Reinholci pērkam biļetes, J.Jerums steigšus sāka zvanīt pa mobīlo telefonu. Pēc neilga brīža tur ieradās Juris Žilko.
Meliem īsas kājas.
Iegādājoties biļetes, kasiere paskaidroja, ka šīs biļetes tirdzniecībā bijušas jau no pagājušās nedēļas. J.Žilko savukārt apliecināja, ka viņš esot saņēmis 205 biļetes, no kurām 175 nodevis A.Prokopenko, bet 30 nodevis TIC jaunatvērtajā kasē. J.Žilko apliecināja, ka A.Prokopenko ir zinājusi par biļešu patieso skaitu, jo nododot biļetes esot sastādīts pieņemšanas - nodošanas akts. I.Reinholce 29. jūlijā ar A.Ancāna rīkojumu tika atstādināta no darba par biļešu zādzību. Pats A.Ancāns šajā laikā bija atvaļinājumā. 1.augustā domes priekšsēdētāja vietnieks J.Krūmiņš paziņoja, ka esot atteicies parakstīt rīkojumu, par A.Ancāna atsaukšanu no atvaļinājuma, ar atpakaļejošu datumu. Līdz ar to secināms, ka šis bijis labi ieplānots, bet slikti izpildīts mēģinājums atbrīvoties no nevēlamiem darbiniekiem. Pilijas darbinieki šādu darbību nosauca par "lētu Santa Barbara seriālu". Jāņem vērā, ka domes priekšsēdētājam R.Jurķim jau no 2007. gada pastāv sadzīvisks strīds ar I.Reinholci, bet deputāts E.Veispals publiski paziņojis, ka jāsagrauj oponentu "bastions" - Baložu kultūras nams.
 
# # #
MELIS!
 
pierādīts Kekavas pašvaldība tiesā
2011.gada 18.jīlijā Rīgas rajona tiesā izskatīja R.Jurķa sūdzību, kurā Jānis Sandris Patmalniks (Baložu kultūras nama dežuramts) tika apsūdzēts par rupju lamuvārdu lietošanu sbiedriskā vietā bērnu tuvumā š.g. 2. aprīlī. Tiesas sēdes laikā Roberts Jurķis sapinās melos, kā rtezultātā tika pierādīts, ka ir sniegtas nepatiesas liecības. Nepatiesas liecības sniedzis pats Roberts Jurķis, Mārtiņš Ansonskis un divi municipālās policijas inspektori. Ar lietā pievienotiem pierādījumiem tika apliecināts, ka Jānis Sandris Patmalniks tika apsūdzēts darbībās, kuras nebija veicis. Liecinieks P.Geks tiesai norādīja, ka viņš kā deputāts ir gatavs aizstāvēt jebkuru novada iedzīvotāju, kurš nepamatoti tiks apsūdzēts. J.S.Patmalniku aizstāvošās liecības sniedza deputāti A.Adats, A.Platpers, P.Geks, I.Leišavnieks un V.Variks. Tiesa R.Jurķa apsūdzību noraidīja un J.S.Patmalniku attaisnoja. Lietā pievienotajos video materiālos bija redzama patiesā notikumu gaita, kas atspoguļoja, R.Jurķa, M.Ansonska darbību vajājot izvēlēto "upuri" J.S.Patmalniku, ignorējot I.Reinholci, kā arī demonstrēja I.Pihtova līdzdalību organizējot kultūras nama durvju uzlaušanu. 
Klātesošajiem izveidojās viedoklis, ka Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Roberts Jurķis ir ļaunprātīgi izmantojis savu dienesta stāvokli, lai piespiestu arī citus darbiniekus apmelot godīgus darbiniekus.
Ar minēto tiek apliecināts, ka opozīcijas deputātu darbība spēj aizstāvēt sabiedrību no prettiesiskām darbībām.
 
# # #
publicitātes foto DELFI2011.gada 30. jūnijā Ķekavas novada dome ar balsu vairākumu par Ķekavas novada pašvaldības kultūras aģentūras direktoru iecēla Artūru Ancānu, pret kuru iestājušies vismaz 2000 novadnieku. Ar šādu rīcību domes koalīcijas deputāti demonstrē savu nicīgo attieksmi pret iedzīvotāju viedokli.
Deputātu frakcija "Savam Novadam" publiski paziņo, ka A.Adatam, P.Gekam un A.Platperam ir kauns par "pie varas esošo" deputātu rīcību.
 
# # #
Saeimas Prezidijs ierosina deputātu L.Čigānes, R.Kārkliņas, I.Čaklā, A.Loskutova, A.Buiķa un A.Lejiņa iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par pašvaldībām”" (Nr.422/Lp10) nodot Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. (lasīt šeit>>)
 
# # #
Baložu komunālā saimniecība, kurā atbildīgos amatos strādā deputāti E.Veispals, I.Pihtovs un M.Volkovičs, paziņo par kanalizācijas atslēgšanu daudzdzīvokļu māju dzīvokļu iemītniekiem. (lasīt vairāk>>)
I.Pihtovs un M.Volkovičs uz vēlēšanām solīja - Ūdens un kanalizācijas apgādes programmas realizēšana visā novadā, piesaistot ES fondu līdzekļus ar mērķi uzlabot ūdens un pakalpojuma sniegšanas kvalitāti.
E.Veispals uz vēlēšanām solīja - Optimizēsim pašvaldības uzņēmumu darbību, lai samazinātu komunālo pakalpojumu tarifus, Uzlabosim ūdens kvalitāti un kanalizācijas sistēmu, par ES fondu līdzekļiem rekonstruējot un atjaunojot ūdensvadus un kanalizācijas tīklus. 
   Vēlamies informēt iedzīvotājus, ka šādā veidā ATSĒGT kanalizācijas sistēmu nevar, jo to nepieļauj likums. 
  Mums nav saprotams kā kanalizācijas atslēgšana kādā dzīvoklī ir iespējama bez neērtību radīšanas apkārtējiem!

 

 

 
# # #
Ķekavas Dome neatceļ izpilddirektora22.decembra rīkojumu
16. jūnija Ķekavas novada Domes sēdē izskatīts jautājums par Ķekavas novada Kultūras aģentūras direktora pienākumu izpildītāja Artūra Ancāna atrašanos amatā. Dome lēmusi, ka likums nav pārkāpts. (lasīt šeit>>)
 
# # #
Iedzīvotāji paši varēs atsaukt (atlaist) pašvaldības deputātus!
2011.gada 16.jūnijā Saeimā no "Vienotības" deputātiem tiek virzīts likumprojekts, kas paredz iedzīvotāju tiesības lemt par domes atsaukšanu. Likumprojekts paredz, ka domes atsaukšanu varēs ierosināt 10% balstiesīgo iedzīvotāju, bet atsaukt varēs, ja par to nobalsos 25% balstiesīgo iedzīvotāju. (likumprojekts>>) 
Uz 2009.gada 6.jūniju Ķekavas novadā bija 14 651 balstiesīgais iedzīvotājs,
10% sastāda 1 465 paraksti
25% sastāda 3 663 paraksti
 
Uz šodienu neapmierinātību ar deputātu darbu Ķekavas novadā izteikuši 3 127 iedzīvotāji.
 
# # #
Deputātu frakcija "Savam Novadam" atklājusi pārkāpumu, kuru atzīst arī ministrija.
A.Ancāns iecelts prettiesiski un visa viņa darbība arī bijusi prettiesiska. (lasīt vairāk>>)
 
VARAM: Ķekavas kultūras aģentūras vadītājs amatā iecelts nelikumīgi (lasīt vairāk>>)
 
 
2011.06.16. domes sēdes ieraksts ( >>>)
 
# # #
 
Kekavas pašvaldībabez tabuJ.Jerums un R.Jurķis kameru priekšā baidās uzņemties atbildību par pašu radīto patvaļu kultūras aģentūrā.
Arī TV 3 BEZ TABU secina, ka Ķekavas novada vadībai ir saulesdūriens.
 
# # #
Aizejot AizejArtūrs Ancāns ir viltvārdis.
Prettiesiska rīcība nevar radīt tiesiskas sekas.
Detalizēti izanalizējot likuma labirintus viennozīmīgi nonākam pie secinājuma - A.Ancānam nav likumīga pamata sevi uzskatīt par kultūras aģentūras direktora p.i. Pamatojoties uz secinājumiem A.Adats vērsies domē ar prasību izskatīt jautājumu domes sēdē un atcelt prettiesisko 22.12.2010. izpilddirektora A.Damlica rīkojumu. (lasīt vairāk>>)
A.Adats aicina visus kultūras aģentūras darbiniekus rūpīgi izvērtēt savu rīcību pirms A.Ancāna rīkojumu un pieprasījumu izpildīšanas.
 
# # #
 
Aizejot AizejArtūrs Ancāns ir viltvārdis?
Roberts Jurķis, Juris Jerums, Ivans Pihtovs, Maksims Volkovičs, Edmunds Veispals ir veicinājuši dokumentu viltošanu, pilnvaru pārsniegšanu un pašvaldības mantas izsaimniekošanu? (lasīt vairāk>>)
"Mums jārunā ne tikai par valsts nodošanu, tuvojas arī valsts demokrātijas privatizācija," sacīja Valsts prezidents. "Ar šo lēmumu es gribu dot iespēju visiem cilvēkiem vispirms vienreiz pielikt punktu šauru personu grupu patvaļai, pielikt punktu tam, ka mūsu kopējā bagātība nogulst ofšoru kontos, pielikt punktu tam, ka daži reģioni ir ar īpašām tiesībām,"  Valdis Zatlers.
 
# # #
Zatlers nolemj rosināt Saeimas atlaišanu (lasīt vairāk>>)
Latvijas tauta savā brīvi vēlētā Satversmes sapulcē ir nolēmusi sev šādu valsts Satversmi:
48. Valsts Prezidentam ir tiesība ierosināt Saeimas atlaišanu. Pēc tam izdarāma tautas nobalsošana. Ja tautas nobalsošanā vairāk nekā puse balsotāju izsakās par Saeimas atlaišanu, tad Saeima uzskatāma par atlaistu un izsludināmas jaunas vēlēšanas, kurām jānotiek ne vēlāk kā divus mēnešus pēc Saeimas atlaišanas.
49. Ja Saeima ir atlaista vai atsaukta, tad Saeimas locekļu pilnvaras tomēr paliek spēkā līdz jaunievēlējamās Saeimas sanākšanai, bet līdzšinējā Saeima var sanākt uz sēdēm tikai tad, ja Valsts Prezidents to sasauc. Šādām Saeimas sēdēm dienas kārtību noteic Valsts Prezidents. Ne agrāk kā vienu mēnesi un ne vēlāk kā divus mēnešus pēc Saeimas atsaukšanas jānotiek jaunām vēlēšanām.
# # #
 "Taču galvenais uzdevums bija atmest tos niķus un stiķus, kas bija par pamatu uzticības plaisai starp sabiedrību un 9. Saeimu, izravēt ļaunuma sakni, kas šķir varu no sabiedrības," uzsvēra prezidents. Taču "pagājušās ceturtdienas balsojums ir kā sirēna, kas brīdina par nopietnu konfliktu starp likumdevēju varu un tiesu varu – divām no trim varām, uz ko balstās valsts," Valdis Zatlers.
 

 

# # #
2011.gada 26.maija domes sēde izcēlās ar savu cinismu un atspoguļoja pie varas esošo deputātu vulgārismu, neiecietību un nekompetenci.
Domes sēdē, kā jau ierasts, domes priekšsēdētājs Roberts Jurķis nepārtraukti pārtrauca domes deputātu viedokļu izklāstīšanu. Tai vietā, lai pildītu ar likumu uzdoto pienākumu vadīt sēdi un nodrošināt kārtību, R.Jurķis centās dezorganizēt domes sēdes gaitu, neļāva izteikties opozīcijas deputātiem un nepārtrauca koalīcijas deputātu izteikumus, kuri neiekļāvās nekādās ētikas normās. Tā piemēram J.Jeruma izteiciens, ka A.Adatam būtu nepieciešama ārsata palīdzība tika atbalstīta ar ovācijām, bet kad P.Geks norādīja, ka R.Jurķis gulējis 20.maija pašvaldību kongresa LMT uzņemtās reportāžas laikā, R.Jurķis P.Geku publiski, sēdes tiešraidē, nosauca par "mēslu". Daži koalīcijas deputāti gan neatbalstīja šādu viņu biedru rīcību, bet, iespējams, baidoties zaudēt savus ienesīgos amatus, novērst šo situāciju necentās. (turpinājums sekos)
P.S. A.Adats atteicās no J.Jeruma piedāvājuma apmeklēt ārstus, pamatojoties uz to, ka J.Jerums strādājis P.Stradiņa slimnīcā, kur visticamākais atrodas ieteiktie ārsti. A.Adats savas bažas pamatoja ar faktiem, ka tikko Nils Ušakovs bija jau nogādāts tieši šajā ārstniecības iestādē, kur pēc pretrunīgiem situācijas novērtējumiem, palīdzību nācās meklēt citu valstu klīnikās. 
 
# # #
Deputātu frakcija "Savam Novadam" nosūtījusi iedzīvotājiem vēstules "Par iedzīvotāju aptauju Baložu un Ķekavas atdalīšanai".
Mēs pateicamies Jums par aktīvu iesaistīšanos pašvaldībai svarīgu lēmumu pieņemšanā. Parakstot iesniegumu par Baložu un Ķekavas sadalīšanu tiešu Jūs esat likuši deputātiem vairāk strādāt, lai ievērotu iedzīvotāju intereses. Diemžēl jāatzīst, ka pie varas esošie deputāti negrib pildīt pirms vēlēšanām dotos solījumus. Nesaprotama ir šo deputātu vēlme ieklausīties atsevišķos sev pazīstamos iedzīvotājos un nesadzirdēt tūkstošiem parakstītu prasību.
Tā, pagājušajā vasarā, lai izvairītos no atbildīgu lēmumu pieņemšanas šie, pie varas esošie, deputāti nolēma veikt to iedzīvotāju parakstu pārbaudi, kuri atklāti izteica savu pārliecību, ka Baložu un Ķekavas piespiedu apvienošana nav nesusi gaidīto labumu un šīs pašvaldības atkal jāsadala dodot iespēju tām attīstīties patstāvīgi (Baloži savu skolu, bet Ķekava savējo ceļ katra par saviem līdzekļiem). Jādomā, ka šāda iedzīvotāju nodošana policijas pārbaudei tika veikta, lai iebiedētu iedzīvotājus un radītu situāciju, ka tos deputātus, kuri patiesi aizstāv iedzīvotāju intereses (A.Platpers, P.Geks un A.Adats) varētu apvainot kriminālnoziegumā. Šāds apvainojums ļautu pie varas esošiem deputātiem netraucēti realizēt savas savtīgās intereses. Pēc domes priekšsēdētāja vietnieka J.Krūmiņa parakstītas vēstules nosūtīšanas policijai tika nopratināti 135 novada iedzīvotāji. Pie viņiem, bākugunīm mirgojot un prožektoriem spīdot, citu kaimiņu acu priekšā, vēlā vakara stundā ieradās bruņota policijas patruļa. Trīs mēnešus, katru vakaru, pie kāda ieradās šī patruļa un visur atkārtojās tie paši jautājumi; Vai, kad un kāpēc parakstījāt iesniegumu? Kas neapmierina? (vēstules pilns teksts šeit>>)   (pielikuma pilns teksts šeit>>)
Pēc mūsu rīcībā esošās informācijas atsevišķi deputāti ir sākuši atvainoties tiem iedzīvotājiem, pie kuriem bijusi policijas patruļa. Iedzīvotāji vēlētos redzēt arī citu deputātu drosmi atvainojoties.
 
# # #
Deputātu frakcija "Savam Novadam" pieprasa neizsludināt prettiesisku lēmumu. (skatīt šeit>>)
 
# # #
Latvijas avīze 21.maijs: 22. pašvaldību Kongresā tika pieņemtas vairākas rezolūcijas: par pašvaldību lielāku lomu Eiropas fondu naudas apguvē un patstāvību tās apguvē, par likumdošanas reformēšanu un ceļu infrastruktūras uzlabošanu.
Bet ar neparastu iniciatīvu klajā nāca bijušais Baložu pilsētas pašvaldības vadītājs, tagad Ķekavas pašvaldības domes deputāts Andis Adats. Viņš nolēmis dibināt Pašvaldību opozīcijas deputātu asociāciju. Deputāts izpētījis, ka 70% pašvaldību domēs ir opozīcijas, kuras nepieciešams apvienot un izglītot kopējam darbam. (lasīt vairāk>>)
 
# # #
20. maijā deputātu frakcijas "Savam Novadam" vadītājs Andis Adats piedalījās Latvijas Pasšvaldību 22.kongresā, kurš norisinājās Koknesē.
Kongresa moto: "Attīstību vadīt pašiem!"
Kongresa galvenā tēma: Visa pamatā - iedzīvotājs!
kas guļ tas negrēkoPasākuma laikā Ķekavas novada domes deputāts un izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētājs Juris Jerums atsevišiiem kongresa delegātiem skaidroja, ka Baložu kultūras nama direktores Ilzes Reinholces atbrīvošana no ieņemamā amata ir uzdevums. Esot paredzēts, ka mēneša laikā jāatrod iemesls I.Renholces atlaišanai. Kongresa delegāti neslēpa izbrīnu par šādu patvaļu.
No Ķekavas novada domes debatēs uzstājās Andis Adats,  norādot, ka viņš pārstāv opozīcijas deputātu asociāciju, kura veidojas lai pārstāvētu iedzīvotāju intereses, uzlabotu pašvaldību darba kvalitāti un izglītotu ne tikai opozīcijas, bet arī koalīcijas deputātus. A.Adats norādīja klātesošajiem un VARAM ministram uz Ķekavas novada domes, pie varas esošo, deputātu nevēlēšanos iekausīties iedzīvotāju vēlmēs un viedokļos. A.Adats aicināja izsludināt iedzīvotāju ierosināto publisko apsapriešanu un vismaz uzzināt iedzīvotāju patiesās vēlmes. Neesot saprotams R.Jurķa pārmetumi par opozīcijas deputātu lēto publicitāti atbalstot iedzīvotājus, ja paša R.Jurķa publicitāte izmaksā iedzīvotājiem vairākus milionus latu. A.Adats norādīja koalīcijas un opozīcijas atšķirības un piemēros minēja Ķekavas novada domes, pie varas esošo, deputātu panākumu organizējot bērnu dārzu un skolu attīstību, bet nosodīja nepamatoti augstās izmaksas, kas aizēno šos labos nodomus.
Kongresam norīkoti bija Ķekavas novada domes deputāti R.Jurķis, J.Krūmiņš un  J.Jerums, kuru dalība pašvaldībai izmaksāja  280 Ls un papildus transporta izdevumi apmēram 70 Ls.
Iepazīstoties ar LNT sižetu rodas jautājums: Vai tiešām Latvijas bagātākās pašvaldības deputātam un novada domes priekšsēdētājam R.Jurķim, birokrātijas nomocītam, jābrauc tik tālu un jātērē tik liela nauda lai "izgulētos"? Interesanti, kādēļ šie deputāti tik bieži dodas ārzemju komandējumos?
A.Adats kongresā piedalījās par saviem līdzekļiem.
 
 
# # #
Par konstatētiem pārkāpumiem darba tiesisko attiecību jomā un darba aizsardzības jomā pret Ķekavas novada pašvaldības kultūras aģentūras p.i. A.Ancānu ierosināta administratīvā pārkāpuma lieta.
Valsts darba inspekcija veicot pārbaudi Ķekavas novada kultūras aģentūrā ir konstatējusi, ka pastāv strīds starp Baložu kultūras nama atsevišķiem darbiniekiem un aģentūras direktora p.i. A.Ancānu. (lasīt vairāk>>)
 

 

 
# # #
Deputāti sveic simtgadnieci Zentu Manguli.
18.maijā deputātu bloks, A.Adats, A.Platpers, I.Leišavnieks, V.Variks un P.Geks, sveica mūsu novadnieci Zentu Manguli simts gadu jubilejā. A.Platpers ar dzejas rindām pauda deputātu viedokli un norādīja, ka Ķekavas vide var nodrošināt ilgdzīvotāju veidošanos. Klātesošie apstiprināja, ka tā ir ārkārtīgi reta situācija, kad vienas nedēļas laikā iespējams sveikt divas simtgadnieces. Skanot patriotiskām dziesmām un veselīgam humoram tika iemalkota kafija. Jubilāre norādīja, ka arī valsts prezidents Valdis zatlers ir pagodinājis viņu ar apsveikumu.
Deputāti novēlēja gaviļniecei saglabāt optimismu.
    Prezidenta Valda Zatlera apsveikums
 
# # #
Daugmalietis Juris Savickis  un citi uzņēmēji apstiprina deputātu frakcijas "Savam Novadam" viedokli, ka pie mums veidojas "administratīvā buržuāzija", jeb ierēdņi (deputāti apvieno tiešos pienākumus ar citiem pašvaldības ierēdņu pienākumiem un saņem algu lielāku ne kā valsts prezidents) savu amatu uzskata par sava veida biznesu (iekārtojot siltās vietās savus radiniekus), un tādējādi viņi "izkonkurē uzņēmējus". (lasīt vairāk>>)
 
# # #
Deputāti sveic simtgadnieci Vilmu Bergmani.
12.maijā deputātu bloks, A.Adats, A.Platpers, I.Leišavnieks, V.Variks un P.Geks, sveica mūsu novadnieci Vilmu Bergmani simts gadu jubilejā. Dziedot skanīgas dziesmas, pārrunājot aktivitātes klātesošie gremdējās sen aizgājušo dienu atmiņās. Vilmas kundze strādājusi par audzinātāju un vēl joprojām aktīvi seko līdzi politikai. Jocīgi bija dzirdēt, kā Vilmas kundze depuātus, kuru vecums jau ir pāri 50, sauca par "jauniem". 
Deputāti vēlēja simtgadniecei labu veselību un turpināt aktīvu dzīves veidu.
 
   
   
 
# # #
Mēs neesam pret Pļavniekkalna skolas paplašināšanu! Mēs esam pret nesaimnieciskumu!
Pārdomas pēc kārtējās Ķekavas novada Domes sēdes 12. maijā, jeb kas ir demagoģija.
 
 
12.maijā Baložu pilsētas pašvaldības ēkā notika kārtējā Ķekavas novada Domes sēde. Kā pirmo jautājumu izskatīja Pļavniekkalna sākumskolas vēlmi ar š.g. 1. septembri atvērt 5. klasi. Izskatot pirmo jautājumu, sēdi, protestējot pret domes priekšsēdētāja Roberta Jurķa nedemokrātisku sēdes vadīšanas stilu, pameta pieci opozīcijas deputāti. (lasīt vairāk>>)

 

 
# # #
Pieteiktais pikets pie Baložu pārvaldes beidzās nesācies, vai CIK MAKSĀ AMBĪCIJAS?
12.maijā tika pieteikts pikets pie Baložu pārvaldes, kurā Pļavniekkalna sākumskolas skolēnu vecāki vēlējās izteikt savu atbalstu skolas paplašināšanai. Uz piketu bija ieradušies ap 10 vecāku, kuri pēc sarunām ar A.Adatu piekrita piedalīties domes sēdē. Domes sēdē izvērtās domu apmaiņas par to kā lietderīgāk izmantot pieticīgos budžeta līdzekļus. Pie varas esošie deputāti negribīgi, bet izstāstīja, ka ekonomiskais variants ar konteineru moduļiem 3 gadu laikā izmaksās ap 200000 Latu! Operējot ar dažādiem nosaukumiem tika mēģināts noslēpt patieso situāciju - viena no septiņām moduļa daļām ar izmēru 2,5 X 9 metri tiks nomāti par 3000 latu gadā. minimālais nomas termiņš ir 3 gadi.
 Mums nepatīk, ka mūs uzskata par muļķiem un stāsta, ka trīs gadu telpu noma sastāda virs 400 Ls/m2. Jānorāda, ka pirkšanas vērtība ir no 270-320 Ls/m2. Ķekavas sākumskolas kapitālā celtniecība tika rēķināta 460 - 540 Ls/m2. (skatīt šeit>>)
Pirmsskolas izglītības iestāde Siguldā 1600m2; izmaksas 779 370 LVL; 1m2 =  487 LVL(skatīt šeit>>)
Psihiatriskās rehabilitācijas ēkas jaunbūve Strenčos 3038m2; izmaksas 1 650 000 LVL; 1m2 = 543 LVL
Baložu skolas piebūves un sporta komplekss 5450m2; izmaksas 2 420 000 LVL; 1m2 = 444 LVL
2010. gada Latvijas grandiozākā būve Valmieras sākumskola 11150m2; izmaksas 9 000 000 LVL; 1m2 = 807 LVL (skatīt šeit>>)
JAUTĀJUMS: kurai deputātu grupai ir izdevīgi šādi izsaimniekot līdzekļus un kāds viņiem no tā labums?
 
# # #
Kā pierāda prakse, vairāk par 5 stāviem sakraut nevar. Katlakana skola līdz ar to nevarēs kļūt par vidusskolu.Deputātu frakcija "Savam Novadam" atbalsta Pļavniekkalna sākumskolas vecāku iniciatīvu organizēt sapulci, gājienu, piketu 12.05.2011. pie Baložu pārvaldes, lai panāktu 5.klases izveidi Katlakalna pamatskolā. Ja jau tiek rīkota protesta akcija, jāsaprot ka pie varas esošie deputāti iebilst pret Pļavniekkana skolas attīstības iespējām (nav dzirdēts, ka protestētu pret opozīciju). Šī skola sen jau ir pelnījusi iegūt attīstības iespējas. Būtu tikai apsveicami, ja tiktu realizēts kāds no skolas rekonstrukcijas jau izstrādātajiem un pabeigtiem projektiem un beigtu lāpīt caurumus un tērēt pašvaldības līdzekļus pagaidu sporta zālei, konteineriem un pasarg dievs vēl kādā NOJUMĒ. Ja attīstība tiks veika katru gadu pieliekot vēl kādu krāvumu ar konteineriem, tad pēc pieciem gadiem, kad bērniem būs jābeidz skola, izlaidums būs jāsvin piektā stāva konteineros. Jo ātrāk iesāks īstu rekonstrukcijas projektu, jo lētāk un ērtāk to varēs realizēt.
Mēs gribam lai bērnu vecāki un iedzīvotāji saprastu pie varas esošo deputātu absurdo rīcību ieguldot milzu līdzekļus pagaidu risinājumos. Par konteineru nomai atvēlēto naudu sen jau varēja pabeigt piebūvi.
Vai Ķekavas sākumskola arī būs no konteineriem?
 
# # #
Arī bērniem jāzina, kurš cīnījās lai dzīve būtu labāka.Bez komentāriem.Deputātu frakcija " Savam Novadam" Nacisma sagrāves un Otrā pasaules kara upuru piemiņas dienu atzīmē Daugmales Brāļu kapos.
2011.gada 8.maijā, Daugmales pagasta Brāļu kapos, frakcijas "Savam Novadam" biedri ar ģimenēm pieminēja Otrajā pasaules karā kritušos un ar piemēru mācīja arī jaunāko paaudzi neaizmirst tos varoņus, kuri pašaizliedzīgā cīņā nolikuši galvas par visas tautas nākotni.
 
# # #
Deputātu frakcijas "Savam Novadam" vadītājs Andis Adats piedalās 2011.gada Saeimas 4. maija svinīgajā sēdē. (video>>)
A.Adats 1990.gadā 21.aprīlī piedalījās tautas nobalsošanā par Latvijas valsts neatkarības atjaunošanu.
 
 
# # #
Ar Triju Zvaigžņu ordeņa Zeltītu goda zīmi apbalvos Māri Šopu.
1. maijā svinīgā ceremonijā ar Triju Zvaigžņu ordeņa Zeltītu goda zīmi par nopelniem Latvijas neatkarības atjaunošanas periodā un sabiedriskajā darbā tiks apbalvots Latvijas savienības "Černobiļa" valdes priekšsēdētāja vietnieks, viceprezidents ķekavietis Māris Šops. (lasīt vairāk>>)
 
 
# # #
Izsludinātā kultūras reforma draud izjaukt Čikāgas piecīšu koncertu.
"Čikāgas piecīši" piesaka koncertu Baložos. (lasīt vairāk>>)  Kā izrādās, tas nav bijis joks, kad izskanēja doma par Čikāgas piecīšu ierašanos Baložu kultūras namā. Tikai novada un kultūras aģentūra šo jaunumu neuztver nopietni. Viņi vēl jo projām nav varējuši pateikt - koncertam būt. Vai tiešām baložnieku un I.Reinholces iecere paliks tikai kā kārtējā Ķekavas vadības neizdarība?

 

 
# # #
I.Reinholce: izrēķināšanās ir politiska atriebība (lasīt vairāk>>)
    Ar atstādināšanas rīkojumu A. Ancāns „tiešām ir pierādījis savu nekompetenci darba strīdos un dokumentu noformēšanā. Vēl prettiesiskāku rīkojumu grūti iedomāties. Tomēr šoreiz ir arī pozitīvā lieta - izanalizējot rīkojuma vērā ņemamās detaļas, atklājās iespēja izvairītties no nepamatotas pašvaldības līdzekļu izšķērdēšanas. Pēc būtības rīkojuma forma pieļauj atstādināšanu no darba tikai uz vienu dienu, proti, 27. aprīli. Pildot prettiesisko rīkojumu, esmu likumā noteiktajā kārtībā paziņojusi A. Ancānam personīgi, ka atsākšu darbu 28. aprīlī."
 
Mums ir izdevies iepazīties gan ar A.Ancāna 26. aprīļa rīkojumu, kurā viņš atstādina I.Reinholci gan 28. aprīļa rīkojumu, kurā atstādina J.S.Patmalniku. Tāpat mūsu rīcībā ir I.Reinholces 28.aprīļa iesniegums A.Ancānam, kura viņa paziņo, ka atsāk darbu no 28.aprīļa.
Rodas iespaids, ka A.Ancāns tiešām nepārzin likumus, it sevišķi tik specifisku jomu, kā darba attiecības. Rīkojumi pārpildīti ar neatbilstībām, pārkāpumiem un pat meliem. Piemēram, likumdevējs paredz iespēju atstādināt darbinieku tikai un vienīgi, ja tas radījis apdraudējumu darba laikā, vai darba vietā. Ne I.Reinholce, ne J.S.Patmalniks sestdien 2. aprīlī, rīkojumā minētajā laikā, nestrādāja un neatradās darba vietā.
Nav brīnums, ka A.Ancāns uzzinājis šādas nianses un, iespējams, konsultējoties ar juristiem ir pieņēmis lēmumu atļaut turpināt darbu I.Reinholcei un J.S.Patmalnikam, jo kā gan savādāk varētu izskaidrot situāciju, ka I.Reinholce un J.S.Patmalniks, neskatoties uz to, ka A.Ancāns šajās dienās apmeklēja Baložu kultūras namu, netraucēti atradās darba vietā un veica savus darba pienākumus 28., 29. un 30.aprīlī. Vēl jo vairāk, A.Ancāns J.S.Patmalnika pēc atstādināšanas pieprasījis J.S.Patmalnikam atrasties darba vietā, sniegt rakstiskus paskaidrojumus un uzdevis nodrošināt Baložu kultūras nama uzraudzīšanu gan 29.aprīļa pēcpusdienā, gan nodrošināt pasākuma noriti 30. aprīlī.
 
# # #
No amata atstādina Baložu kultūras nama vadītāju (lasīt vairāk>>)

 

 
# # #
Kāpēc klibo komunikācija ar A.Ancānu?
Mūsu rīcībā nonācis Ķekavas bibliotēkas " kratīšanas" AKTS. (lasīt šeit>>)
Iepazīstoties ar šo dokumentu, kļūst skaidrs, kaut pagājuši 70 gadi, nekas nav mainījies! Aktā pieminētais buklets (izskatās šāds>>)
 
# # #
Ķekavas novada kultūras aģentūras direktora p.i. A.Ancāns, divas dienas pirms pārbaudes termiņa beigām (30.04.2011), nevar atbildēt uz jautājumiem:
- kas ir kultūra?
- cik samaksāts par "Drauga kartes"?
- cik izmaksā viņa organizētie pasākumi?
- cik ieņemta nauda par viņa organizētiem pasākumiem?
- kādi pienākumi jāveic viņa darbiniekiem?
- cik patiesībā strādās darbinieki kultūras aģentūrā pēc reorganizācijas?
- cik patiesībā ir ar kultūras dzīvi neapmierināto novadā?
- kuri iedzīvotāji ir tālāk no Ķekavas kultūras nama, Baložnieki vai Valdlaucieši? utt.
 
Toties uz laiku pieņemtais kultūras aģentūras direktora p.i. A.Ancāns atzīst, ka "...ap ĶNKA izveidojušos šmuci un jezgu..." nevar noslēpt.
Savā darbībā, viņš ir radījis pietiekoši lielas galvassāpes varas deputātiem. Kopš pirmās pienākumu pildīšanas dienas viņš ir darījis visu, lai iegūtu iedzīvotāju neuzticību un veicinājis apšaubāmu lēmumu pieņemšanu, kas radījis neuzticību domes vadībai.
Personīgi pateicamies A.Ancānam par pašaizliedzīgo darbu palīdzot deputātu frakcijai "Savam novadam" atvērt iedzīvotājiem acis un parādīt pie varas esošo deputātu darbības patiesos mērķus.
 
# # #
ĶNKA vadītājs A.Ancāns lūdz pārbaudīt viņam izteiktos draudus (lasīt vairāk>>)
 
# # #
http://ilgonis.lv Apmulst pēc jautājuma - Kas ir kultūra?
Strupceļš. Tādas sajūtas pēc vakardienas oficiāli sasauktās Ķekavas novada kultūras aģentūras preses konferences, kas patiesībā bija inscinēta A.Ancāna monoluga, lai negatīvajā gaismā parādītu tos deputātus, kuri iestājas pret J.Jeruma (Izglītības, kultūras un sporta komitejas vadītājs) koordinēto kultūras jomas “sakārtošanu”. Daļēji arī izdevās, jo uz mūsu jautājumiem neatbildēja vai sniedza sev izdevīgas atbildes, kuras bija labi iestudējis, pārtrauca runātāju pusvārdā, izslēdza mikrafonu utt. Tie kas redzēja nevisai kvalitatīvo pārraidi, paši par to pārliecinājās. Cik tomēr mēs (Ķekavas deputāti) bijām naivi, domājot, ka būs dialogs. (pilns teksts>>)
 
# # #
Domes deputāts Ivans Pihtovs netiek atjaunots darbā, jo citos darbos strādā 37 stundas diennaktī...
Kā ziņo SIA COFFEE NATION pārstāvis, ar Rīgas apgabaltiesas 27.04.2011. spriedumu tika atzīta par nepamatotu Ķekavas novada deputāta Ivana Pithova prasība par darba uzteikuma atzīšanu par spēkā neesošu, darba samaksas piedziņu. Augstākminētās civillietas izskatīšanas laikā tika iegūti rakstveida pierādījumi, kurus pēc tiesas pieprasījuma iesniedza vairākas juridiskas personas, ka I.Pihtovs ir strādājis vairāk kā 24 stundas diennaktī, sasniedzot pat 37 stundas diennaktī. Protams var brīnīties un domāt, kas tad ir Pihtova bērnu tēvs, bet pat daļu no šādiem pierādījumiem parakstīja pats Pihtovs. Ņemot vērā Civilprocesa likumā paredzētās tiesības Pihtovam nāksies segt arī nepamatotos tiesas izdevumus, par kuru piedzinu tiks iesniegts prasības pieteikums. (pilns teksts>>)
 
# # #
Ķekavas novadpētniecības muzeja vadītājas Ināras Rumbinas
PUBLISKAIS PAZIŅOJUMS
Publiski paziņoju, ka A. Ancāns ir nepamatoti sacēlis ažiotāžu, lai mani diskreditētu kā muzeja vadītāju, jo esmu iebildusi pret viņa darba stilu un metodēm.
Īpaši pēdējos divos mēnešos esmu izjutusi bosingu, kas izpaužas arī kā neatbildēšana uz maniem iesniegumiem, rīkojumu rakstīšana maniem darbiniekiem, bet mani par to neinformējot ( piem., darbinieks nosūtīts komandējumā, darbiniekam mainīta darba slodze).
Vēlos publiski paziņot, ka nekādus draudus A. Ancānam neesmu izteikusi un ka viņa  iesniegumā paustā informācija ir apzināti nepatiesa, lai mani diskreditētu.(pilns teksts>>)
 

 

# # #
Ķekavas pagasta bibliotēkas bibliotekāres Anitras Vanagas
PUBLISKAIS PAZIŅOJUMS
     Publiski paziņoju, ka A. Ancāns ir nepamatoti mani diskreditējis  sev vien zināmu iemeslu dēļ Ķekavas sabiedrības priekšā. Varu apgalvot , ka tieši pats Ancāns pret mani  ir izturējies pazemojoši, manu cieņu un godu aizskaroši, kad, viņaprāt, 20.04.2011. es esot izplatījusi politinformāciju! –bukletus Ķekavas pagasta bibliotēkā, kurus, veicot apskati, neatrada.

 

Pieprasu no Ancāna publisku atvainošanos par manu cieņas un goda aizskaršanu! (pilns teksts>>)
 
# # #
Ķekavas nonada kultūras aģentūras direktora p.i. A.Ancānam dzīvību apdraud "PUTNI"
A.Ancāns vērsies tiesībsargājošās instancēs ar lūgumu izvērtēt:
- vai viņa veselība un dzīvība, pildot amata pienākumus ĶNKA, ir apdraudēta?
- vai viņš var turpināt savu darbu?
- noskaidrot, kas un kāpēc 2011. gada 22.aprīlī viņam izteica veselības un dzīvības draudus?
- vai draudētājam ir saistība ar viņa pieminētajām personām A.Adatu, I.Rumbinu un A.Vanagu?
- kā viņam rīkoties darbā, tādējādi neapdraudot savu veselību un dzīvību?
- kas draudos domāts ar vārdiem "Ķekavu pārvalda Putni"?
- vai Ķekavas novadā darbojas kāds organizēts noziedzīgs grupējums ar nosaukumu "Putni"?
- kā viņam reaģēt uz šāda veida draudiem un, vai viņš var turpināt savu darbu? utt. (pilnu tekstu skatīt šeit>>)
Deputātu frakcijai "Savam Novadam" arī interesē, kurš un kāpēc traucē tik cienījamā p.i. A.Ancāna mieru. Lūdzu atsaukties tos, kuri ir informēti par tālruņa Nr. 2563687 īpašnieku un viņa saistību ar A.Ancānu vai kādu no varas deputātiem. Ja šo informāciju lasa tiesībsargājošo institūciju speciālisti, gribam oficiāli paziņot, ka mēs arī vēlamies noskaidrot no kuras vietas veikts zvans un vai šī tālruņa atrašanās vieta nav bijusi turpat, kur A.Ancāns vai kāds no Ķekavas novada domes deputātiem. Mēs, deputātu frakcija "Savam Novadam", esam ieinteresēti, lai A.Ancāns beidzot atkal varētu atsākt darbu un beidzot, kaut arī ar divu mēnešu nokavēšanos, tomēr sniegtu atbildes uz mūsu iesniegumiem.
 
# # #
Mums jautā - Kas ir šizofrēnija?
Lai izprastu sadzīves situācijas, sniedzam profesionāļu skaidrojumus par parādībām, kas sastopamas ikdienā.
Šizofrēnija ir psihiska saslimšana, kurai raksturīgas psihisko funkciju izmaiņas un traucēta realitātes uztvere. Vārds „šizofrēnija" tulkojumā no grieķu valodas nozīmē „psihes sašķelšanās" un atspoguļo šīs slimības raksturīgo īpašību. Ar šo slimību visbiežāk saslimst cilvēki vecumā no 14-30 gadiem.
Kādi ir šizofrēnijas galvenie simptomi?
Halucinācijas
Šizofrēnijas pacienti spēj redzēt, dzirdēt, sajust vai izgaršot ko tādu, kas realitātē neeksistē. Balsu dzirdēšana ir viens no biežāk sastopamajiem šizofrēnijas simptomiem. Pacients nerunājot var dzirdēt pats savu balsi, komentējošas, diskutējošas balsis vai savu domu atbalsi.
„Es jūtu, ka viņi izseko mani vienmēr un visur, lai kur es ietu, lai ko darītu."
Murgi
Tie ir maldīgi uzskati, ko nav iespējams koriģēt ar loģiskiem skaidrojumiem. Līdzcilvēki tos var nesaprast. Pacientam var rasties pārliecinošs uzskats, ka viņš ir, piemēram, vēsturiski svarīga persona. Cilvēks dzird, redz un fantazē par realitātē neeksistējošām lietām.
Vajāšanas mānija
Slimniekam var likties, ka kāds viņu vajā, izseko un kontrolē.
 

 

# # #
Priecīgas Lieldienas!
 
Karat, brāļi, šūpolītes
Ozoliņa kārtiņām:
Nāks māsiņa šūpoties
Visas trejas Lieldieniņas.
 
 
 
# # #
Deputāti vērtē kultūru.
Opozīcijas deputāti, A.Adats, A.Platpers, P.Geks, V.Variks un I.Leišavnieks, nolēma apmeklēt Lieldienu pasākumus Ķekavas novadā. Lai izstrādātu rīcības plānu, deputāti iepazinās ar Ķekavas novada kultūras agentūras piedāvātajiem kultūras pasākumiem Lieldienās. Kā vēsta oficiālā vietne www.kekava.lv 25. aprīlī paredzēti sekojoši pasākumi:
25.aprīlī, 12.00 Lieldienu pasākums Katlakalna Tautas namā
 
 
25.aprīlī, 16.00 Ķekavas novada vokālo ansambļu koncerts Ķekavas KN
 
 
25.aprīlī, 18.00 izrāde MARLĪNA DĪTRIHA. CAURBRAUCOT" Baložu pilsētas kultūras namā
 
 
Kultūras programma sākās ar Katlakalna tautas nama pasākumu apmeklējumu. Šeit patiesi valdīja svētku noskaņojums piedaloties vairāk kā 200 priecīgiem apmeklētājiem. Telpās norisinājās izrāde bērniem, bet pagalmā vārījās zupas katls un veidojās atrakciju zonas. Pēc izrādes pagalmā sākās rosība. Pašmāju mākslinieki sniedza koncertu priecējot klātesošos ar skanīgām dziesmām un raitu deju soli. Neizpalika arī pateicības par aktīvu līdzdalību svētku organizēšanā. Frakcijai par izbrīnu izrādījās, ka tieši tās biedrs, Pēteris Geks, ir parūpējies, lai apmeklētājiem tiktu vistas zupa un grozs būtu pildīts ar Lieldienu olām. Apmeklētāji aktīvi dalījās iespaidos un izteica gandarījumu par jauko pasākumu.
    
    
Ķekavas Kultūras Nama programmu noskaidrot neizdevās, jo oficiālajā mājas lapā redzējām vien baltu laukumu ar krustiņu(Jādomā, ka tas nav Krusta ceļa simbols.). Ierodoties kultūras namā sapratām, ka tur paredzēts mazo dziedātāju festivāls. Piedaloties Lieldienu zaiķm un Cālim, gandrīz pusotru stundu bērni rādīja savu dziedātprasmi. Šeit bija gan Katlakalna, gan Pļavniekkalna, gan Daugmales, gan Ķekavas bērni. Aktīvi piedaloties teatralizētajā koncertā bērni jutās pacilāti un vecāki priecājās par jaukajiem svētkiem.
    
    
Baložos noskaidrojām, ka izrāde ir atcelta, jo nav bijis skatītāju pieprasījums.(Kādēļ šada informācija nebija oficiālajā mājas lapā?)
 
# # #
Lielo talku Baložos, 23.aprīlī, iesāka motobraucēji.
Deputātu frakcijas "Savam novadam" biedri aktīvi iesaistījās motociklistu rīkotajā talkā pie bojā gājušo motociklistu piemiņas vietas Baložos, Lakstīgalu un Katlakalna ielu krustojumā.
    
# # #
1. Krusta gājiens Ķekavā
Šogad, pirmo reizi novadā, tika organizēts Krusta ceļa gājiens (skatīt šeit>>). Gājiena moto - “Jēzus uznesa mūsu grēkus Savā miesā pie krusta, lai mēs, grēkiem miruši dzīvotu taisnībai, ar Viņa brūcēm jūs esat dziedināti.” 1.Pt.2:24. Gājiens sākās no Ķekavas baznīcas un veda gar visām Ķekavas mācību un kultūras iestādēm.
22.aprīlī Krusta ceļa gājienā piedalījās ap 70 novadnieku. Kopīgā lūgšanā par Ķekavas novadu un tās iedzīvotājiem nepiedalījās neviens novada domes varas deputāts, izņemot priekšsēdētāju, ar to norādot, ka "katram pašam savs krusts nesams". Jadomā, ka šāda attieksme no varas deputātiem bija tādēļ, ka Krusta ceļa gājienā piedalījās daudz kultūras darbinieku atbalstītāju. Pēc domes priekšsēdētāja paziņojuma (skatīt šeit>>), viņam būtu nepieņemami atrasties tur "...organizējot lētas publicitātes akcijas vai muļķojot lētticīgos ar klaju demagoģiju... R.Jurķis".
 
# # #
20.aprīlis.Ķekava
Elektrifikācija + Padomju vara = Komunisms
A.Ancāns + pilnmēness A.Hitlera dzimšanas dienā = Diktatūra
Pēc, kopā ar R.Jurķi, pavadītā rīta cēliena kultūras aģentūrā, tās direktora p.i. A.Ancāns devās realizēt, viņaprāt, kultūras attīstības procesus. Pirmā vieta, kur izdevās īstenot iecerēto, tika izvēlēta nejauši. Uzmanību piesaistīja dīvaina automašīna ar uzrakstu BRĪVI BALOŽI pie Ķekavas kultūras nama. Dodoties iekšā, A.Ancāns sajuta spēka uzplūdumu no domas vien, ka kultūras līmenis tūlīt krasi paaugstināsies. Lai velti nekavētu laiku, viņš iesteidzās direktores kabinetā un paziņoja, ka vēlas runāt ar darbiniekiem, izraidīja telpā esošo deputātu, lai nemaisās,  un izsaucis kultūras atbalsta brigādi (Zobens & Ansonskis) uzsāka " kratīšanu" un "nopratināšanu". No direktores somiņas izņemtā vēstule iedzīvotājiem tika novērtēta, kā: "politiska aģitācija darba vietā un laikā". Par šādu ārkārtas situāciju, katram gadījumam, tika sastādīts AKTS un pievienots "LIETĀ". Saprotot, ka Ķekavā ar kultūru tomēr vēl nav viss kārtībā, uzņēmīgā trijotne devās uz bibliotēku. Arī šeit tika "izvests audzinošais darbs". Šoreiz, policijas klātbūtnē, tika izrevidētas mantas atvilktnēs un sastādīts AKTS. Šajā aktā trijotnei bija jāatzīst viens darbinieku "pārkāpums" - netika atrasts neviens pierādījums politiskajai aģitācijai.
Pēc ražīgā darba trijotne varēja atgriezties pie pārējiem, lai nosvinētu šīs dienas būtisko notikumu...
 
# # #
Atkal nemieri ap novadu reformu: Sedas iedzīvotāji prasa atdalīšanos (lasīt vairāk>>)
 
# # #
 Vainīgs! 1941 Notiesāt! 1947  2010
2010.gada "Izsūtāmo" Ķekavas novada iedzīvotāju saraksts!
(precizēts)
Ķekavas novada domes koalīcija cītīgi gribēja noslēpt savus "melnos" darbus. 2010. gada augusta beigās tika nosūtīts to iedzīvotāju saraksts, pret kuriem tika vērstas darbības par, iespējamu noziedzīgu nodarījumu. 135 šajā sarakstā minētie iedzīvotāji bija pauduši savu viedokli par Baložu atdalīšanos no Ķekavas. Domes priekšsēdētāja vietnieks Juris Krūmiņš, līdzīgi kā tas notika 1941. un 1947. gados, parakstīja "aizdomīgo" sarakstu, kurā tika minēti ne tikai nezināmi, bet arī sabiedrībā cienījami ļaudis un ģimenes draugi un domu biedri (aizdomās turamo sarakstu skatīt šeit>>). Ar skumjām jāatzīst, ka daži no šī saraksta vairs nav mūsu vidū, iespējams pēc šo deputātu pasūtītā policijas apmeklējuma...
 
PAR šāda "Izsūtāmo" saraksta veidošanu balsoja:
Inārs BeļinskisBeļinskis, Juris JerumsJerums, Roberts JurķisJurķis, Keisters, Juris KrūmiņšKrūmiņš, Ivans PihtovsPihtovs, Edmunds VeispalsVeispals, Līga VoldekaVoldeka, Maksims VolkovičsVolkovičs, Lauma ŽilkoŽilko
 
# # #
R.Vējonis: Ne viss labais tūliņ ietekmē mūsu maciņus:
  " Zemnieku savienība vienmēr bijusi par to, ka reforma ir nepieciešama, bet novadi jāveido, pašvaldībām apvienojoties brīvprātīgi. Žēl, tas process notika citādi, apvienoja arī piespiedu kārtā. Es personīgi uzskatu, ka reforma nav īsti labi izdevusies. " . " Pēc reformas procentuāli ir palielinājies to nabadzīgo pašvaldību skaits, kurām no izlīdzināšanas fonda vajag iedot naudu. Jau tas vien rāda, cik nepārdomāta bijusi reforma..."  
" Attiecībā uz Jelgavas novada vadītāju – es gaidu, kā beigsies policijas izmeklēšana, jo noteiktas ekspertīzes par šaušanu vai nešaušanu. Ja cilvēks tiks atzīts par vainīgu, es, protams, viņu atlaidīšu. Mans personīgais viedoklis – viņam bija jāatkāpjas pašam, jo saceltā kņada, viņa rīcība un publiskie skaidrojumi degradē pašvaldības vadības tēlu..."
Pētermane norādīja, ka tieši tāpēc Vējonis Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā rosinās diskusiju par iespējamiem grozījumiem likumā «Par pašvaldībām», lai paredzētu regulējumu pašvaldības domes atlaišanai arī pēc iedzīvotāju iniciatīvas.
«Arī pašvaldību deputāti ir tautas vēlēti un viņiem ir jāuzņemas atbildība par savu darbu sabiedrības priekšā,» uzskata Vējonis.
 
# # #
Kultūras reorganizācija, diriģents vai "Orķestris un repertuārs" (lasīt vairāk>>)
 
# # #
Ķekavas deputātus aicina atvainoties apšaubīto parakstu autoriem (lasīt vairāk>>)
 
# # #
Ķekavas kultūras aģentūras darbību vēlreiz vērtēs kultūras komitejas sēdē (lasīt vairāk>>)
Vakar, 14.aprīlī, Ķekavas novada Domes sēdē nolemts vēlreiz atgriezties pie kultūras aģentūras turpmākā darba vadlīniju izvērtēšanas Izglītības, kultūras un sporta komitejā.
 
# # #
Nedēļas jautājums!
Kekavas pašvaldībaKo sabiedrībai gribēja paust autors publicējot sekojošo portretu?
 
Gaidām jūsu atbildes līdz 24.aprīlim e-pastā: balozipilseta@inbox.lv
Trāpīgākā vērtējuma autoram paredzēta dāvana. Iespēja palikt anonīmam.
 
Iesūtītie vērtējumi:
1. "Jums ir palikušas 12 stundas..."
2. "nu un kas, ka man nav zināšanu......tik un tā es jūs visus "izd...šu""
3. "es nāvīgi mīlu savus iedzīvotājus..."
4. "mans spēks ir kulakā!"
5. "mana vara ir kulakos"
6. "divi kulaki, viens pāris: jaunais laiks un saskaņas centrs"
7. "nu nē taču, mans SPĒKS mēdz būt kādā no kulakiem"
8. "Situ dūri uz galda
     Situ dūri pie krūtīm
     Ai, bailes, bailes, ai, nāves bailes
     Spocīgi mocīgi lūr......."
9. "Ar savu mīksto roku kulakiem nospiedīšu katru, kurš pretosies manam trulumam."
10. "Mani rokas puiši patiesību neatklās, jo naudu no domes kases maksājam katram, arī sievām, vīriem, bērniem, vedeklām, znotiem, to vecākiem, utt, Mutes ciet."
11. "Cieni savu deputātu un tiksi mīlēts..."
12. "Par sadarbošanos ar kulakiem un sēklas materiāla izšķiešanu - sods 25 gadi"
13. "neatdosim sēklu kulakiem"
14. "no šīs vietas neatrausiet!"
15. "GAĻU, DODIET MAN GAĻU! "(vēl foto pietrūkst piezīmētu dakšiņas un nazīša katrā rokā un salveti, aizspraustu aiz apkakles) :)

 
# # #
Melot - sniegt apzināti nepatiesu informācijuR.Jurķis divas nedēļas melojis sabiedrībai!
 
14.aprīļa Ķekavas novada domes sēdē domes priekšsēdētājs Roberts Jurķis un vēl desmit koalīcijas deputāti nobalsoja "pret" deputātu frakcijas "Savam Novadam" iesniegto lēmuma projektu. Lēmuma projekts paredzēja grozīt 1717 iedzīvotāju apstrīdēto 31. marta steigā pieņemto Kultūras aģentūras reorganizācijas plānu. Lēmuma projekts, atbilstoši R.Jurķa un A.Ancāna publiskiem paziņojumiem, noteica, ka tiks atbrīvoti tikai trīs Ķekavas kultūras nama naktssargi un reorganizācija jāveic izmantojot iekšējos resursus. Varas deputāti šādu piedāvājumu noraidīja. (lēmuma projekts šeit>>)
 
# # #
Ķekavas novada domes, pie varas esošais, deputāts E,Veispals intervijā Rīgas apriņķa avīzei (12.04.2001) atzīst, ka kultūras nama reforma ir "politiskā atriebība".
 
# # #
Ko par Ķekavu lasa Eiropā?
Kā Ķekavā kultūru bīdīja! (lasīt šeit>>)
 
# # #
Darbi nesakrīt ar vārdiem!
Patreiz, 12.04.2011. plkst.16.15 A.Ancāns izved no Baložu kultūras nama visus datorus, lai paralizētu darbinieku darbu un slēptu savas, iespējams, noziedzīgās darbības, motivējot ar nepieciešamību pārbaudīt to atmiņas. Vakar, 11.04.2011., liela daļa varas deputātu, R.Jurķa vadībā, ilgāku laiku pavadīja Kultūras aģentūrā ar A.Ancānu, bet šoreiz, cik noprotams, tas nakavēja A.Ancānu pildīt tiešo darbu un gatavot "Atriebības plānus".
I.Reinholce šodien ir iesniegusi Ķekavas novada domes deputātiem Kultūras aģentūras darbības izvērtēšanas komisijas ziņojuma analīzi, kur tiek nopamatots šī ziņojuma delitantisms un restrukturizācijas plāna plaģiātisms. (skatīt šeit>>).
Cik saprotam, R.Jurķis un A.Ancāns cenšas vēl vairāk saspīlēt attiecības un veikt ietekmēšanu uz kultūras darbiniekiem un ir MELOJUŠI sakot : "...Protams, jaunais plāns nav akmenī cirsts, tās pagaidām ir tikai vadlīnijas, un mēs esam atvērti argumentētiem ierosinājumiem, diskusijām un priekšlikumiem...".
Patiesība ir skarba: Viņi baidās, ka kāds ir gudrāks, drošāks un spējīgāks. Viņiem pietrūkst argumentācijas lai pierādītu savu vēlmju pamatotību.
 
# # #
 
 
# # #
1717  iedzīvotāju, kurus domes priekšsēdētājs nosaucis par lētticīgajiem, domē iesniegtais iesniegums iereģistrēts un jautājums iekļauts 14. aprīļa domes sēdes dienas kārtībā. Domes sēde notiks Ceturtdien, 14. aprlīlī plkst. 10.oo Baložos, pārvaldes ēkā. Aicinām visus interesentus un kultras darbiniekus piedalīties un aktīvi paust savu viedokli. Satversmes 2. pants: Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai. 104. pants: Ikvienam ir tiesības likumā paredzētajā veidā vērsties valsts un pašvaldību iestādēs ar iesniegumiem un saņemt atbildi pēc būtības. Ikvienam ir tiesības saņemt atbildi latviešu valodā.
(lasīt šeit>>)
 
# # #
KULTŪRAI BŪT! – atskats uz demonstrāciju pie ĶKN http://kekavaruna.lv/?p=90
 
# # #
 
"Nāves spriedums” Ķekavas sākumskolai!
Kā, jau atbildīgie novada speciālisti skaidrojuši novada avīzē, kredītus var ņemt tikai Baložu skolas un Daugmales bērnudārza pabeigšanai. Ķekavsa sākumskolai aizdevumu neviens nedos.
Bez kredītiem mūsu vadība saimniekot nemāk, vai negrib, tādēļ iedzīvotājiem nāksies gaidīt, kamēr kredīti tiks nomaksāti. Informācijai – par kredītu procentu likmi, ko jāmaksā bankai, varētu pabeigt pašu Daugmales bērnu dārzu, naudu nemaz neaizņemoties.
8. aprīlī Ķekavas novada dome ir saņēmusi atļauju no Finansu ministra uzņemties ilgtermiņa saistības Baložu vidusskolas piebūves 1. kārtas celtniecībai.
Kā jau iepriekš ziņojām, šīs atļaujas sņemšanas gadījumā projekts sadārdzinās gandrīz par vienu milionu latu. Šīs nesaimnieciskās un nepārdomātās rīcības rezultātā praktiski tiek parakstīts „nāves spriedums” Ķekavas sākumskolai.
P.S. Ar deputātu, kuri šādi saimnieko, sarakstu var iepazīties www.kekava.lv .
 

 

# # #
        Pikets Ķekavā  PILNU VIDEO (skatīt šeit>>)
 
Roberts Jurķis ar kulakiem galdā "piesaka karu" opozīcijas deputātiem un LĒTTICĪGAJIEM vairāk kā 1700 novada iedzīvotājiem!
 
Atzīstot, ka reorganizācijas plāns izstrādāts slikti, to vajadzēs grozīt un patiesībā neviens nezin, kurp tas novedīs... Tomēr, tos kas grib darīt labāk sauc par demogogiem, bet novada iedzīvotājus par lētticīgiem, kurus var piemuļķot. Taisnības labad gan jānorāda, ka nav norādīts, kurš tad cenšas iedzīvotājus muļķot.
Citējot  Robertu Jurķi: "...Protams, jaunais plāns nav akmenī cirsts, tās pagaidām ir tikai vadlīnijas, un mēs esam atvērti argumentētiem ierosinājumiem, diskusijām un priekšlikumiem. Mēs vēlamies beidzot sakārtot novada kultūras jomu tā, lai mums visiem dzīve kļūtu piesātinātāka un interesantāka. Bet to var paveikt, tikai darot, nevis organizējot lētas publicitātes akcijas vai muļķojot lētticīgos ar klaju demagoģiju, nepatiesu informāciju un meliem. Pēdējo dienu notikumu gaisotnē gribu uzsvērt - Ķekavas novada pašvaldība un Kultūras aģentūra kategoriski norobežojas no politiskajiem procesiem un atsevišķu Ķekavas novada domes deputātu politiski spekulatīvajiem viedokļiem par restrukturizācijas iemesliem...".
P.s. Mums nav saprotams kā iespējams apgalvot "...mēs esam atvērti argumentētiem ierosinājumiem, diskusijām un priekšlikumiem..." un "...norobežojas no politiskajiem procesiem un atsevišķu Ķekavas novada domes deputātu politiski spekulatīvajiem viedokļiem par restrukturizācijas iemesliem..."http://www.kekava.lv/pub/index.php?gid=1&lid=1450 .
Vai nav par daudz melu un apvainojumu?
Vai tas ir iemesls neieklausīties un apvainot?

 

Vai sekojam Susaņinam, kurš "zina" pareizo ceļu?
Vai priekšsēdētāja cienīgi ir piesmiet savus vēlētājus?
 
# # #
 
Kurš melo? Vienkārši, bet pārliecinoši. (lasīt šeit>>)
 
# # #
Pirms piketa varas deputāti bija pārliecināti, ka iedzīvotāji noticējuši viņu meliem.
Pikets pierādīja pretējo!
 
Pulcējas Ķekavas 7.aprīļa piketa dalībniekiPulcējas Ķekavas 7.aprīļa piketa dalībniekiPikets pie kultūras nama notika mierīgā un pacilātā gaisotnē. uz piketu bija pulcējušies ap 320 dalībnieku, kuri skandēja dziesmas, demonstrēja protesta plakātus un izteica savus viedokļus. Ieradušies bija arī deputāti Edmunds Veispals, Roberts Jurķis un Juris Jerums, kuri sāka ažiotāžu ap kultūras namiem, un kuru dēļ iedzīvotāji bija spiesti pielietot galējo viedokļa paušanas veidu – protestu. Pēc sapulces organizatoru kopējā viedokļa sapulces dalībnieku skaits būtu jānosaka „ap 317”. Sapulce noritēja raiti un pacilātā gaisotnē. Skanot dziesmām un uzrunām, tika pausti sapulces organizatoru un iedzīvotāju viedokļi. Savu viedokli izteikt tika uzaicināts arī deputāts Juris Krūmiņš, kurš vienīgais no koalīcijas neatbalstīja kultūras sistēmas iznīcināšanu Ķekavas novadā. Īsi pirms sapulces J.Krūmiņš bija paziņojis, ka no viņa neatkarīgu apstākļu dēļ nevarēs ierasties pie iedzīvotājiem. Ar aplausiem un uzmundrinošiem saucieniem iedzīvotāji pateicās J.Krūmiņam par drosmi. Pēc uzrunām tika paziņots, ka uz piketa brīdi protesta vēstuli ir parakstījuši 1717 iedzīvotāju. Vēstuli piketa dalībnieki, dziesmu pavadījumā, nogādāja un iesniedz Ķekavas novada domē. Dziedot dziesmas un daloties iespaidos piketa dalībnieki sagaidīja atgriežamies ziņnešus. Uz iedzīvotāju aicinājuma sniegt skaidrojumu savai negatīvai attieksmei pret vietējiem iedzīvotājiem R.Jurķis nereaģēja. Tad tika nolasīta sapulces laikā sagatavotā rezolūcija, ar kuru tika pausta nepāprotama vēlme apturēt nepārdomāto kultūras reformu, likvidēt nesamērīgi veidoto kultūras aģentūru, dodot patstāvību kultūras iestādēm un pilnvarot sapulces organizatorus to iesniegt domē lēmuma projekta formā. Ar aplausiem un uzmundrinošiem saucieniem rezolūcija tika atbalstīta vienbalsīgi. Pēc rezolūcijas apstiprināšanas sapulce tika slēgta.
Sapulce notika mierīgi, bez pārpratumiem un ievērojamiem starpgadījumiem. Pateicoties augstajai organizācijas kvalitātei un pārdomātai pasākuma plānošanai, piesaistot ap desmit kārtības organizētājus, policijas līdzdalība praktiski nebija nepieciešama.
Kā ziņoja pasākuma kārtības organizētāji, pasākuma laikā tika fiksētas atsevišķas „dīvainības”:
  1. Tagad šeit dzīvošu es!deputāts Edmunds Veispals ierodoties uz pasākumu savu automašīnu novietoja tieši uz gājēju celiņa gājēju pārejas galā un uz aizrādījumiem nereaģēja.
  2. deputāts Juris Jerums izvairoties no iedzīvotājiem ar videokamerām pasākuma vietu lielā steigā pameta.
  3. pasākuma laikā, iespējams, no trešo personu puses tika ieslēgtas ierīces, kas veicināja mūzikas atskaņošanas defektus. Pēc pasākuma beigām defekts pazuda un iekārtu bojājumi netika konstatēti.
  4. pasākuma laikā ap notikuma vietu riņķoja kvadracikli (tādi kā domes iegādātie policijai) un ar lielo troksni traucēja pasākuma norisei. R.Jurķis atrodoties tā tuvumā demonstratīvi rādīja, lai kvadracikla vadītājs radītu lielāku troksni.
  5. kad kāds no dalībniekiem ar videokameru filmēja R.Jurķa rokās esošo policijas rāciju, R. Jurķis sāka agresīvi tuvoties un, iespējams, tālākās agresijas izpausmes apturēja cita dalībnieka pieprasījums R.Jurķim paskaidrot, kādēļ izmantojot policijas rāciju R.Jurķis dod saistošus rīkojumus neatkarīgai tiesībsargājošai iestādei.
  6. iespējams, tieši R. Jurķis devis rīkojumu domes datorspeciālistam atslēgt visas ārējās videonovērošanas sistēmas ap Ķekavas kultūras namu.
  7. Edmunds Veispals atrodoties netālu no savas automašīnas garāmgājējiem mēģināja skaidrot, ka viņš vēloties kultūras darbiniekus atlaist, jo tie strādājot te veselām ģimenēm.
  8. R. Jurķis izturējās nievājoši pret notiekošo un iedzīvotājiem. Televīzijas intervijā viņš pauda, ka viņu neinteresē šo (Ķekavas un Baložu) iedzīvotāju viedoklis un tik un tā tiks atbalstīts A.Ancāna kultūras iestāžu reorganizācijas plāns.
 
No visa minētā var secināt, ka pasākuma organizatoru aizdomas par provokāciju gatavošanu no varas deputātu puses ir bijušas pamatotas un tās nav bijis iespējams realizēt tikai profesionāli sagatavota rīcības plāna dēļ.
 
Detalizētāks atstāsts sekos...
 
# # #
 
 
Nu, cienījamie iedzīvotāji, dodamies misijā aizstāvēt SAVU KULTŪRU!
Reportāža par pasākumu noteikti sekos.
 
Atziņa par Baložu kultūras namu 6.04.2011. Četras dienas pēc puča un dienu pirms piketa.
 
Pašvaldība sapulces - piketa organizēšanu ir saskaņojusi pie Ķekavas kultūras nama.
Gaidām visus aktīvos iedzīvotājus.
Aicinām atbalstītājus neiesaistīties strīdos un novērotājiem nemēģināt saspīlēt situāciju!
 
Pikets Ķekavā
 
Pašvaldības iestāžu darbinieki, iespējams, tiek ietekmēti kad atsevišķi "priekšnieki" solījuši pielietot sankcijas pret tiem darbiniekiem, kuri paudīs savu atbalstu atbrīvojamajiem kultūras darbiniekiem. Iespējams, tieši šī mērķa vadīti varas deputāti apbraukāja iestādes un tikās ar darbiniekiem, atraujot tos no tiešo pienākumu pildīšanas. Aicinām ziņot, ja notiek šādi rupji un krimināli sodāmi nodarījumi.
 
# # #
 
Ir ienākusi neoficiāla informācija, ka 7.04.2011. plkst. 18.oo sapulces - piketa laikā Ķekavā atsedvišķi deputāti, kuri atbalstīja kultūras namu reorganizācijas ieceri, vai trešās personas, iespējams, gatavo provokācijas. Pasākuma organizatori Ilgonis Leišavnieks, Arvīds Platpers, Pēteris Geks un Valts Variks pilnvarojuši Andi Adatu par pasākuma miermīlīgas novadīšanas apdraudējumu ziņot policijai.
Sekojiet sapulces vadītāja aicinājumiem un nepaļaujieties provokācijām.
Aicinām atbalstītājus neiesaistīties strīdos un novērotājiem nemēģināt saspīlēt situāciju!
Paldies par sapratni. Sapulces organizētāji.
 
# # #
 
Ķekavā protestē pret novada kultūras namu darbinieku atlaišanu (lasīt vairāk>>)
 
# # #
 
Ikvienam, kamēr vien viņš nerīkojas prettiesiski, ir neatņemamas tiesības paust publiski savu viedokli, lai arī cik nepieņemams daudziem tas liktos. Un varai tas ir jānodrošina. Jānis Pleps  (Jurista vārds Nr.11 (658) Otrdiena, 2011. gada 15. marts)
Lielākais sabiedrības protesta pasākums Ķekavas novada vēsturē.
Sapulce - pikets Ķekavā!
gaidām atbalstītājus 7.aprīlī plkst. 18.00 pie Ķekavas domes
Organizatori aizstāvēs sapulces dalībnieku tiesības!
 
7.aprīlī gaidāms pikets pie Ķekavas novada domesPašvaldībā pieteikta iedzīvotāju sapulce-pikets ar mērķi vērst sabiedrības attieksmi pret novada domes un Kultūras aģentūras ieceri reorganizēt kultūras namus un attieksmi pret kultūras darbiniekiem.
Pasākums notiks 2011.gada 7.aprīlī no plkst. 18.00 līdz 20.00 autostāvvietā iepretī Ķekavas novada domes ieejai Gaismas ielā 19 k.9, Ķekavā, Ķekavas novadā.
Lai sekmētu pasākuma netraucētu norisi pasākuma laikā ierobežos autotransporta novietošanu stāvlaukumā un novirzīs satiksmi, kura varētu būt gar domes ieeju un nodrošinās ar pašvaldības policijas patruļu un nepieļaut citu personu provokācijas.
Sapulce – pikets tiek organizēta pamatojoties uz iedzīvotāju akciju pret Ķekavas novada domes 31. marta ārkārtas sēdes lēmumu reorganizēt atsevišķas novada kultūras iestādes un 2. aprīļa incidentu Baložu kultūras namā. Iedzīvotāji ir pauduši apņēmību veikt šo akciju 7.aprīlī. 
 
Par sapulcēm, gājieniem un piketiem: 1.pants. (1) Valsts garantētās un aizsargātās miermīlīgās pulcēšanās brīvības izpausmes ir sapulces, gājieni un piketi.3.pants. (1) Ikvienam atbilstoši šim likumam ir tiesības organizēt miermīlīgas sapulces, gājienus un piketus, kā arī piedalīties tajos. (2) Šo tiesību izmantošanu nedrīkst pakļaut nekādiem ierobežojumiem (3) Valsts ne tikai nodrošina pulcēšanās iespējas, bet arī gādā, lai pulcēšanās netiktu traucēta.
15.pants. (1) Pēc pieteikuma saņemšanas pašvaldība pārliecinās, vai ir ievērotas visas šā likuma prasības. (2) Papildus šā panta pirmajā daļā norādītajam pašvaldība pārliecinās, vai:
1) pasākums netraucēs citus publiskus pasākumus, valsts vai pašvaldības rīkotus pasākumus vai iepriekš pieteiktas sapulces, gājienus vai piketus; 2) pasākuma rīkošana paredzētajā laikā un vietā neradīs būtiskus transporta vai gājēju kustības traucējumus; 3) pasākuma rīkošana paredzētajā laikā, vietā un veidā neapdraudēs citu cilvēku tiesības, demokrātisko valsts iekārtu, sabiedrības drošību, labklājību vai tikumību. (3) Lai novērstu šā panta otrajā daļā minētos apdraudējumus, pašvaldība kopīgi ar organizatoru izskata, kādas izmaiņas nepieciešamas pasākuma norises vietā, laikā vai veidā. Izskatīšanā pieaicina policijas un, ja nepieciešams, citu ieinteresēto institūciju pārstāvjus. (4) Izskatot pieteikumu par sapulces, gājiena vai piketa rīkošanu, pašvaldība ņem vērā policijas un citu kompetentu valsts institūciju atzinumu par šā panta otrajā daļā minētajiem apdraudējumiem. (5) Pašvaldība ir tiesīga noteikt pasākuma norisei tādus ierobežojumus, lai netiktu apdraudēti attiecīgā pasākuma dalībnieki un tiktu novērsti šā panta otrajā daļā minētie apdraudējumi.
 
# # #
 
18.03.2011. " ... Viņš (Ancāns) izsaka viedokli, ka, ja no varas pārstāvjiem tiek aizskarts viņa darbinieks, tad viņš uzskatīja par pareizu aizstāvēt darbinieku..."
4.04.2011. "...Viņš (Jurķis) prognozēja, ka tiks izvērtēts, kurš no kultūras nama darbiniekiem pieņēmis lēmumu neielaist kultūras namā, un, iespējams, tas tiks sodīts, tomēr "par to būs jālemj Kultūras aģentūras vadītājam"..."
 
# # #
 
Uzsaukums!
Tā saucamajai inteliģencei – jānolaižas no saviem snobiskajiem augstumiem. Jākļūst principiāliem, kontaktējoties ar varenajiem, un pielaidīgākiem, kontaktējoties ar „vienkāršo tautu”. Domāju, ka ir pienācis pēdējais brīdis plašākai sabiedrības daļai skaidrot vārda „kultūra” jēgu un tās jēgu mūsu dzīvē.
Tautai - jābeidz gausties! Jābeidz vainot! Jābeidz gaidīt Laimes lāci vai Mesiju, kurš atnāks un visu nokārtos mūsu vietā. Mums jāapvienojas interešu grupās, biedrībās un nodibinājumos. Jācīnās par savām un savu līdzcilvēku tiesībām.
Aicinu ar savām problēmām aktīvi un nepārtraukti uzmākties varas vīriem - tad viņiem nebūs kur likties un viņiem nāksies problēmas risināt.
Latvija ir kā viens liels zobrats. Un šis lielais zobrats jādarbina nevis vienam Šķēlem, Lembergam vai Repšem, bet katram Latvijas pilsonim. Katrs esam līdzatbildīgs par to, kur esam un par to, kur būsim."
Un vēl...
" Esam izvēles priekšā - kurā virzienā pa krūmiem tagad brist? Atpakaļ uz staciju „Tautas dvēsele” vai uz iedomāto laimes zemi „Materiālā labklājība”? "
Artūrs Ancāns
# # #
 
Par Ķekavas kultūras aģentūras attieksmi pret darbiniekiem ieinteresējusies Darba inspekcija, kura norādījusi, ka 2.aprīlī A.Ancānam nebija tiesības pieprasīt Baložu kultūras nama darbiniekiem strādāt virsstundas bez atsevišķas vienošanās. Pārbaude turpinās un Darba inspekcija izrādīja interesi par citiem pārkāpumiem un aicināja Darba inspekciju informēt par katru pārkāpumu.
Darba inspekcija atzinusi - ārpus darba laika, bez saskaņojuma ar darba devēju,  darbiniekam darba vietā atrasties aizliegts.
# # #
 
Baložu kultūras nama darbinieki pieprasa R.Jurķim atsaukt televīzijā un masu mēdijos izplarīto nepatieso informāciju: "...Uzzinājis, ka šodien Baložu kultūras nama darbinieki plāno nepieļaut teātra izrādi kultūras namā, Ķekavas novada vadītājs tur ieradās kopā ar pašvaldības policiju. Kad kultūras nama durvis netika atvērtas, tās uzlauza, bet viens kultūras nama darbinieks tika aizturēts...".
 
# # #

Ar dziesmu par kultūru! 7.aprīlī 17.40 pie Ķekavas KN! (lasīt vairāk>>)

# # #
 
Mediju ziņa: "...Kāds ir galvenais iemesls tam, ka šajā valstī pašvaldības un tajās uz pārējās sabiedrības rēķina parazitējošie "tautas kalpi" nonāk klajas likumu ignorances situācijās - normatīvo aktu zemā kvalitāte un pretrunīgums, vai tomēr - mantiskā labuma vilinājums - korupcija, kā priekš "tautas priekšstāvjiem" ne visai riskanta, bet ātra un iespaidīga "peļņa"? Kādēļ tik "pēkšņi" un skaļi atklājas šādas tendences pašvaldību darbībā, kad likumīgi neargumentēti, pat apzināti pretlikumīgi lēmumi dažādu "ienesīgu", ar pašvaldību "atbildīgajiem locekļiem" cieši saistītu projektu labā, kā arī citos līdzīgi "diskutablos" veidos realizētas "shēmas" papildus "peļņas" iepludināšanai "priekšstāvju" bezizmēra kabatās, jau ir kļuvuši par tradicionālu "pieeju" politekonomiskās varas turēšanas un realizācijas SISTĒMAS ietvaros arī "uz vietām"? Tiesiskais nihilisms vai pašvaldību "tautas kalpu" un funkcionāru diletantisms?..." ( apt. cit. - iz "Kas notiek Latvijā?" w-resursa: http://www.knl.lv )
Atsevišķi Ķekavas novada domes deputāti vēlas piketēt pret ieceri reorganizēt novada kultūras namus (lasīt vairāk>>)
 
# # #
A.Ancāns lūdz palīdzību darbiniekiem, kurus grasījās atlaist.Aizejot Aizej
# # #
 
Ķekavas vara sašķobījās.
Pirmdienas rīts Ķekavā sākās kā stāstā minēts "...muļķu zemē atausa gaisma un sākās rosība..."
Arī Ķekavas rīts sākās ar virkni paziņojumu, ka pagājušās ceturtdienas domes lēmums par kultūras likvidēšanu novadā ir neizprasts, vai ne tā pateikts vai vēl kaut kas. Liela daļa deputātu apbraukā pašvaldības iestādes attaisnojoties par pieņemtiem lēmumiem. Pēc neoficiālas informācojas domē noriss spraigs darbs, jo pēc sestdienas notikumiem Baložu kultūras namā, pret kuriem krasi iestājās domes priekšsēdētāja vietnieks Juris Krūmiņš, varas deputāti mēģina pastutēt savas sašķobījušās rindas. Kā sods par novada iedzīvotāju aizstāvēšanu varētu būt J.Krūmiņa noņemšana no ieņemamā amata, piedāvājot šo vietu citam - paklausīgākam deputātam.
 
# # #
 
Aizejot AizejArtūrs Ancāns 4.04.2011. plkst. 00.07 publiski paziņo, ka kultūras namu reorganizācijas  rezultātā darbu zaudēs četri darbinieki un tas ļaus ietaupīt 40 000 LVL gadā.
Kuri būs šie darbinieki? Vai tie trīs nakstsargi Ķekavas kultūras namā, kuri ir tik neizdevīgi, jo saņem vismaz 600 latu mēnesī?
(publiskais paziņojums>>)
 
# # #
 
Roberts Jurķis publiski atzīst Baložu kultūras nama uzlaušanas faktu (lasīt vairāk>>)
 
# # #
 
 
 
 
# # #
Jurķis atriebjas kultūras namiem par "Laša kundzi"
(papildināta)
Domes deputāti, vai kāds no tiem vienpersoniski, Roberts Jurķis, Juris Jerums un Ivans Pihtovs šodien, 2.aprīlī, neilgi pirms kultūras nama direktores atgriešanās no bērnu ansambļa skates Ozolniekos, uzdeva pašvaldības policijai aizturēt un iebiedēt Baložu kultūras nama saimniecības pārzini un patvaļīgi, bez pamatojuma un nepieciešamības, uzlauza piecas Baložu kultūras nama durvis. Ierodoties notikuma vietā R. Jurķis paziņoja A.Adatam un A.Platperam, ka tās ir viņa (Jurķa) atriebības par 14. novembra (Baložu pilsētas dibināšanas diena) pasākumu. Domājams, Jurķim bija pretenzijas pret dziesmas "Laša kundze" izpildījumu.
Situācija kultūras namā normalizējās tikai pēc A.Adata, A.Platpera, P.Geka, V.Varika un I.Leišavnieka iejaukšanās.
Jurķis bija spiests piekrist A.Adatam, ka tikai mierīgi sarunājoties ar darbiniekiem ir iespējams organizēt pasākumus. A.Adats atrisināja samilzušo problēmu un pierunāja darbiniekus novadīt teātra izrādes organizēšanu, bet R.Jurķis apsolīja pārtraukt sankcijas pret kultūras nama darbiniekiem. Pēc tam kad I.Pihtovs ar Baložu komunālās saimniecības darbiniekiem atremontēja sabojātās durvis, visi nemiernieki pameta kultūras nama telpas.
Tiem, kas personīgi nepiedalījās šajā pasākumā un arī citiem tiek piedāvāts detalizētāks izklāsts: (lasīt šeit>>)
(papildināta)
P.s. Domes deputāts Ivans Pihtovs 3.04.2011. oficiāli norādījis, ka viņam nav nekāda sakara ar saimniecības pārziņa aizturēšanu un noliedz līdzdalību kultūras nama durvju uzlaušanā. 4.04.2001. deputāts Ivans Pihtovs A.Adatam norāda: "...Info kuru J'ūs uzlikāt mājās lapa neatbilst patiesībai kārtējo reizi. Lūdzu atvainotieis un izņemt Jūsu traktējumu kārtējo reizi, jums vel 12 stundas palika...".?
Baložu kultūras nams. Tiek piemeklēti instrumenti durvju remontam.A.Adats ir neizpratnē, bet atvainojas par jebkuru Info, kurš uzlikts mājās lapa un neatbilst patiesībai kārtējo reizi. A.Adats no teksta saprot, ka kādai cilvēku grupai ir apdraudējums pēc 04.04.2011. plkst.19.00, tādēļ aicina visiem būt piesardzīgiem.
Attiecībā uz notikumiem Baložu kultūras namā A.Adats paskaidro, ka  ierodoties notikuma vietā viņš personīgi redzēja Baložu komunālās saimniecības darbiniekus demontējot salauztās durvju slēdzenes. Tā kā deputāts Ivans Pihtovs nenorāda, kurš tieši un vai vispār ir devis uzdevumu aizturēt saimniecības pārzini un uzlauzt kultūras nama durvis, pastāv iespējamība, ka  policija veikusi aizturēšanu un Baložu komunālās saimniecības darbinieki uzlauzuši durvis pēc pašu iniciatīvas. Noslēgumā A.Adatam ir tikai viens jautājums - kādēļ domes deputāts, drošības, sabiedriskās kārtības un satiksmes komitejas priekšsēdētājs un Baložu komunālās saimniecības izpilddirektors Ivans Pihtovs visu laiku atrodoties šajās telpās neko nedarīja lai novērstu šo patvaļu?
 
 
# # #
 
Aizejot AizejKā ziņoja izrādes "Sekss un Grēkpilsēta"režisors Oļegs Šapošņikovs izrādes rādīšana šodien, 2.aprīlī ir apdraudēta, jo Kultūras aģentūras p.i. A.Ancāns nav nodrošinājis, lai brīvdienā darbinieki drīkstētu novadīt šo, visnotaļ svarīgo pasākumu. Kārtējo reizi tiek pierādīts, ka A.Ancāna birojs ir ļoti inerts un nespējīgs organizēt kultūras dzīvi. Kā ziņoja O.Šapošņikovs - šī ir ārkārtas situācija, kura radītu zaudējumus un pasākuma nenodrošināšanas gadījumā tam būs liela rezonanse.
Kā ziņo acu liecinieki, tad Baložu kultūras namu Skolas ielā 4, Baložos ielenkusi municipālā policija un domes priekšēdētājs R.Jurķis mēģina iekļūt tajā. Saprotams, ka kultūras aģentūras funkcijas uzņēmies pats reformas iniciators Roberts Jurķis.
 
# # #
 
Aizejot Aizej1.aprīlī  Ķekavas kultūras namā ap 300 apmeklētāju, stāvus klusēdami, protestēja pret pie varas esošo novada domes deputātu patvaļu.
1.aprīlī  Ķekavas kultūras namā notika tradicionālā pašdarbnieku izrāde "Par vienu latu". Augstvērtīgi sagatavotās izrādes noslēgumā tika paziņots domes lēmums - atlaist kultūras namu darbiniekus.
 
# # #
 
Aizejot AizejA.Ancāns, laikam baidoties no saviem darbiniekiem, J.Jeruma pavadībā apbraukā kultūras iestādes un dala paziņojumus par darbinieku atlaišanu.
 
 
# # #
 
A.Adata publiskais paziņojums (lasīt šeit>>)
 
# # #
 
Aizejot AizejKultūras aģentūras vērtēšanas komisija R.Jurķa vadībā vērtējusi tikai "nevēlamos" darbiniekus, nevērtējot visu aģentūras darbinieku darbu.
 
 
# # #
 
Ķekavas novada domes pie varas esošie deputāti un viņu ielikteņi savu atalgojumu un labklājību ir gatavi balstīt uz novada iedzīvotāju kauliem!
Iedzīvotāj! Vai tu zini ko viņi ar Tevi izdarīs rīt?
Pēc tam, kad novada domes deputāti aizliedza celtniecību uz kāda īpašnieka zemes, tam tika aprēķināts visaugstākais nekustamā īpašuma nodoklis un atvilkts no pensijas! Tagad viņam jāapmaksā arī tiesu izpildītāju aprēķinātais cenrādis - vairāk kā 500 latu virs nodokļa.
Viņi par jums domā!
 
# # #
 
Aizejot AizejAncāns ir ļoti tuvu savam vērtējumam - Ķekavā kultūra būs "Nulle".
 
Šodien, 31.martā pēc karstām, gandrīz divu stundu deputātu debatēm, domes ārkārtas sēdē tika nolemts veikt strukturālu reformu kultūras agentūrā, kā rezultātā tiks likvidētas 16 vadošās darba vietas kultūras namos. (Lasīt šeit>>)
Par pieredzējušu kultūras namu vadītāju atbrīvošanu politisku motīvu dēļ, nobalsoja:
Baložnieki- Roberts Jurķis, Juris Jerums,  Lauma Žilko, Edmunds Veispals, Maksims Volkovičs, Ivans Pihtovs.
Ķekavnieki- Arnolds Keisters, Igoris Malinauskas.
Daugmaliete- Līga Voldeka. (Kā var ticēt tādai Līgai, kura nobalsoja pat par savu atbalstītāju un partijas biedru Ilzes Reinholces, Jāņa Sandra Patmalnika un Aijas Pizānes atbrīvošanu)
Pret kultūras dzīves sagraušanu nobalsoja:
Baložnieks- Andis Adats.
Ķekavieši- Pēteris Geks, Arvīds Platpers, Ilgonis Leišavnieks un Valts Variks.
Atturējās:
Linda Danileviča un Juris Krūmiņš. Juris Krūmiņš pauda sašutumu par šādu koalīcijas slepeno rīcību un apšaubīja, ka varēs skatīties novada iedzīvotājiem acīs.
Deputātu frakcija "Savam Novadam" nosoda vadošo kliķi, kura pati nav spējusi saliedēt iedzīvotājus, izsaimniekojusi budžeta līdzekļus un ar svešinieku rokām dara savus netīros, atriebīgos darbus.
Kā neoficiālā sarunā norādīja Roberts Jurķis - no trim prioritātes objektiem (Daugmales bērnudārza, Baložu sporta kompleksa un Ķekavas sākumskolas) šajā sasaukumā izdosies realizēt tikai Daugmales nestandarta peldbaseinu, kurā pat vietējas nozīmes sacensības nebūs iespējams organizēt tā nepareizo izmēru dēļ (10m X 16m). Nemākulīgās saimniekošanas dēļ Baložu skolai sporta zāles nebūs un Ķekavas sākumskola netiks uzsākta, toties alga domes priekšsēdētājam ~1700 Ls, viņa vietniekam ~1500 Ls un četriem komiteju priekšsēdētājiem ~1200 Ls ir lielākā Latvijā.
Tas tikai tāpēc, ka likteņus lemj ienācēji deputāti un viņu pakalpiņi - algotņi!
P.s. Tiek atbrīvots tāds darbinieku skaits, kāds paziņoja, ka A.Ancāns melo...
 
# # #
 
Aizejot Aizej17 Ķekavas kultūras nama darbinieki apliecina domei, ka A.Anācns vērtē kultūras dzīvi novadā kā "Nulli".
Tiekoties ar darbiniekiem A.Ancāns apgalvojis, ka pamatojoties uz nenosauktas aptaujas datiem, Ķekavas novada kultūras dzīve esot nulle, paralēli norādot, ka viņš (A.Ancāns) esot Saulkrastu patriots. Vēlāk A.Ancāns savus izteikumus noliedz un pārmet A.Platperam, ka  tieši Platpers apgalvojot, ka kultūra esot nulle. Vakar 29.martā 17 kulturas aģentūras darbinieki iesniedza domei vēstuli, kurā apliecināja faktu, ka A.Ancāns vērtējis kultūras dzīvi novadā kā nulles vērtu. Tai vietā lai domes priekšsēdētājs  R.Jurķis risinātu sasāpējušos jautājumu, tieši pats vainīgais (A.Ancāns) sasauca darbinieku sapulci un sāka tos nopratināt. Kārtējo reizi pārkāpjot likuma normas A.Ancāns mēģināja no sapulces izdzīt domes deputātu A.Platperu. Pēc sapulces A.Ancāns pieprasīja pārrunas ar katru no iesnieguma parakstītājiem un izdarot morālu spiedienu līdz 22.00 vakarā mēģināja panākt atteikšanos no paraksta. Pēc neoficiālas informācijas neviens no darbiniekiem savu parakstu nav atsaukuši. Uzskatām, ka A.Ancāns izskatot jautājumu par viņa patieso rīcību un mēģinot ietekmēt darbiniekus ir pārkāpis virkni likumdošanas normu un nonācis interešu konfliktā. Kārtējo reizi aicinām domes priekšsēdētāju izskatīt jautājumu par A.Ancāna atbrīvošanu no ieņemamā amata, vēl jo vairāk tāpēc, ka viņš ir tikai pienākumu izpildītājs un pats R.Jurķis trīs mēnešus nav izsludinājis konkursu uz aģentūras direktora vakanto vietu.
 
# # #
 
Kad pasākums bija jau sācies, kā vienmēr ar lielu nokavēšanos piesteidzās deputāts J.Jerums, kuram ziedu vairs nepietika. Lai godinātu tos cilvēkus un viņu piederīgos, kuri ir pārdzīvojuši 1949. gada traģiskos notikumus, 25. martā pie Komunistiskā genocīda upuru piemiņas zīmes Odukalnā pulcējās iedzīvotāji un pašvaldības pārstāvji.
Deputātu frakcujas "Savam Novadam" biedri, Arvīds Platpers un Pēteris Geks, kā arī Ilgonis Leišavnieks, lai izrādītu cieņu un noliktu sarūpētos ziedus, ieradās pie Komunistiskā genocīda upuru piemiņas zīmes Odukalnā. Bez iedzīvotājiem un pašvaldības darbiniekiem pie piemiņas zīmes bija ieradušies arī pie varas esošie deputāti R.Jurķis, J.Krūmiņš, A.Keisters un I.Malinauskas, kuriem sadalīja administrācijas atvestās puķes. Klātesošajiem tika veltītas svinīgās uzrunas. Kad pasākums bija jau sācies, kā vienmēr ar lielu nokavēšanos piesteidzās deputāts J.Jerums (attēlā), kuram ziedu vairs nepietika. Pēc pasākuma frakcijas deputāti nofotogrāfējās pie piemiņas zīmes, pēc kā arī pie varas esošie deputāti izteica vēlmi fotogrāfēties un aicināja pulkā opozīcijas deputātus. Pasākums noritēja raiti, tajā piedalījās kādi 40 dalībnieki, no kuriem lielākā daļa bija pašvaldībā strādājošie.
 
# # #
 
Pēc valdes sēdes.
Aizejot AizejIepazīstoties ar 18.03.2011. Ķekavas novada valdes sēdes protokolu, tika konstatēts, ka sēde vadīta tendenciozi un protokolā nav atspoguļota visa sēdes gaita, kas rada nepatiesu iespaidu:
1. A.Ancāns pieķerts melos:
MELI Nr.1 - "...bet Baložu kultūras nama direktore gaida atbildi finansējumam 5000 Ls apjomā "Čikāgas piecīšu" koncertam. Tāda summa liekas krietni par lielu un to visticamāk nevarēs atpelnīt. Ancāns izsaka viedokli, ka katrs koncerts ir risks, ka neatnāk tik daudz klausītāju, lai nosegtu izdevumus..." - PATIESĪBA - "Čikāgas piecīši" izteikuši vēlmi koncertēt Baložu kultūras namā un cena par koncertu ir 3060 Ls, bet to negrib atbalstīt A.Ancāns, jo to organizē Baložu kultūras namā nevis stadionā.
 
MELI Nr.2 - "...tai brīdī, kad A.Ancāns pieslēdzies notikumiem, kultūras agentūras sekretāre jau bija novesta līdz asarām..." PATIESĪBA - sekretārei uz papīrīša tika uzrakstīts dokumenta Nr. pēc kā viņa pameta telpu lai uzmeklētu A.Ancānu un ar deputātiem praktiski nerunāja.
 
MELI Nr.3 - "...Ancāns skaidro, ka viņš ārkārtīgi daudz no sava darba laika velta dažādu paskaidrojumu rakstīšanai un arī pašreiz viņam ir aptuveni 20 iesmiegumi no Adata...". PATIESĪBA - A.Adats ir iesniedzis 7 pieprasījumus izskaidrot A.Ancāna rīcību. Nav saņemtas atbildes, kaut tas prasītu tikai pāris teikumus katram paskaidrojumam, bet, iespējams, lielākā problēma ir pamatot savas rīcības likumību.
 
Jurķis sapinies apgalvojumos.
 
2. R.Jurķis nonāk pretrunās savos apgalvojumos norādot, ka deputāti nedrīks censties panākt no darbiniekiem likuma normu izpildīšanu, bet attiecībā uz A.Ancānu - "...Jerums un Jurķis pauž viedokli, ka kultūras aģentūrā ir klaja nepakļaušanās vadītāja rīkojumiem un katras iestādes vadītājs uzskata, ka var rīkoties tikai pēc saviem ieskatiem, ignorējot vadības norādījumu..."
 
# # #
 

 

18.03.2011. Ķekavas novada valdes sēdē tika izskatīts jautājums par deputātu frakcijas " Savam Novadam" deputātu A.Adata un A.Platpera rīcību pieprasot Kultūras aģentūrā direktora v.i. Artūram Ancānam iepazīties ar šīs iestādes dokumentāciju, jo varas deputātiem likās, ka pārkāptas ētikas kodeksa normas. Valdes loceklis A.Adats paziņoja, ka šis jautājums nav izskatāms, kamēr nav saņemti atzinumi no kompetentām iestādēm. Varas deputāti uzskatīja, ka tomēr jāuzklausa paskaidrojumi, kaut gan lēmumu pieņemt nevarot.  Savukārt deputāts I.Pihtovs pārmeta A.Adatam, ka tas nepareizi savulaik tulkojis faktu par I.Pihtova huligānisko uzvedību Baložu kultūras namā, kad Valsts policija konstatēja , ka I.Pihtovs veicis sīko huligānismu, bet tiesa savukārt neesot uzlikusi naudas sodu. A.Adats norādīja, ka neuskata ka pārkāpis ētikas normas pieprasot A. Ancānam pildīt likumā noteikto, neklausīt R.Jurķa nepareizo likuma normu interpretāciju un R.Jurķis pēc izteikumiem kādā no domes sēdēm nedrīkstētu būt kā tiesnesis, jo pārfrāzējot R.Jurķa epitetus (p ī ī ī ī ī ī) A.Adatam  - ap R.Jurķi, A. Adata prāt, lidojot vairāk mušu. Tā kā netika ņemts vērā viedoklis par jautājuma izskatīšanas atlikšanu A.Adats un A.Platpers pameta sēdi lai neietekmētu tiesisko lietas izskatīšanas gaitu.  Kā noskaidrojām pēc sēdes, tad varas deputāti bija spiesti atzīt A.Ancāna vainu nepildot likuma normas un izteikuši par to aizrādījumu. Tāpat tika atzīts, ka deputāts un komitejas priekšsēdētājs J.Jerums vadot komitejas sēdes nav rīkojies atbilstoši vēlamajai (ētiskajai) rīcībai.
Pēc sēdes A.Ancāns norādīja, ka viņš toreiz nevarēja neizpildīt deputāta J.Jeruma uzstādījumus, jo viņš (J.Jerums) esot viņa tiešais priekšnieks(?). (turpinājums sekos)
Kultūras druvā deg kūla (lasīt vairāk>>)
 
# # #
 
Aizejot Aizej24. februārī liedzot deputātiem uz vietas Kultūras aģentūrā iepazīties ar šīs iestādes dokumentāciju, direktora v.i. Artūrs Ancāns ir rupji pārkāpis savas pilnvaras un, iespējams, centies radīt apstākļus lai viņa darbība, kurai jābūt vērstai uz kultūras dzīves attīstību, netiktu kontrolēta un viņš varētu veikt apšaubāmas manipulācijas ar darbiniekiem un finansējumu. (Skatīt vairāk>>)
 
# # #
 
Aizejot AizejA.Ancāna taisnošanās vairāk atgādina melus.
 
Kultūras aģentūras direktora v.i. Artūrs Ancāna rīkojums izplatīt " Drauga kartes" un paziņojums avīzē par bezmaksas karšu saņemšanu norādot, ka jāmaksā tikai par kartes izgatavošanu, pēc A.Ancāna domām esot tik tāds " aicinājums, ja iedzīvotāji vēlas" maksāt par kartes izgatavošanu. Vai tas nozīmē ka pieprasītā nauda par kartes izgatavošnu ir bijis " ziedojums nabadzīgajai pašvaldībai"?
 
# # #
Aizejot AizejĶekavas novada dome kārtējo reizi atsaka  depuātiem publicēt savu viedokli informatīvajā izdevumā "Ķekavas novads "
A.Platperam noraidīta iespēja paust sabiedrībai savu viedokli par Ķekavas novada Kultūras aģentūru.
Ikvienam, kamēr vien viņš nerīkojas prettiesiski, ir neatņemamas tiesības paust publiski savu viedokli, lai arī cik nepieņemams daudziem tas liktos. Un varai tas ir jānodrošina. Jānis Pleps  (Jurista vārds Nr.11 (658) Otrdiena, 2011. gada 15. marts)
# # #
 

 

Ķekavas novada deputātu frakcijas "Savam Novadam" biedri sirsnīgi sveic visas sievietes visskaistākajos pavasara svētkos - 8. martā.
 
 
 
# # #
 
Pārkāpjot LR Satversmi Ķekavas novada domes sabiedrisko attiecību daļa noraidīja deputātam Arvīdam Platperam kārtējā novada avīzē iespēju paust sabiedrībai svarīgu informāciju par Ķekavas novada kultūras aģentūras darbības pārkāpumiem. Saprotam, ka nav vēlmes publiski informēt sabiedrību par iespējamiem pārkāpumiem pašvaldībā. Deputātu frakcija apšauba, ka šādi sabiedrisko attiecību speciālisti būtu rīkojušies bez domes priekšsēdētāja atbalsta (lasīt vairāk>>)
 
# # #
 
Deputātu frakcija "Savam novadam" uzskata domes darbu par formālu, gadījumā, kad vienam no apmēram 20 Ķekavas novada iedzīvotājiem - Černobiļas dalībniekam, Baložu pilsētas iedzīvotājam, V.Novikovam atteica iespēju saņemt nekustamā īpašuma nodokļu atlaidi tikai tāpēc, ka viņa īpašums ir lētāks nekā dome pieņēmusi par nepieciešamu. Iespēju piešķirt nodokļa atvieglojumus:
 atbalstīja P.Geks, I.Leišavnieks, L.Danileviča,
bet šādu iespēju noraidīja R.Jurķis, J.Krūmiņš, A.Keisters, I.Pihtovs
 
# # #
Arvīds Platpers un studenti pret...Arvīds Platpers un studenti pret...Arvīds Platpers kopā ar studentiem protestē pie Ministru kabineta (video>>)
A.Platpers un studenti pret... (video>>)
# # #
Pārkāpjot Ķekavas novada pašvaldības nolikuma 54., 55.3., 103.punktus kārtējās, 24.02.2011., domes sēdes darba kārtībā netika iekļauts un izskatīts deputātu frakcijas "Savam Novadam" iesniegums "par aicinājumu LR Saeimu un Saeimas prezidiju virzīt Valdi Zatleru uz prezidentūras otro termiņu". (skatīt šeit>>)
Iepazīstoties ar V.Āboltiņas (JL) viedokli un ņemot vērā Ķekavas novada domes priekšsēdētāja R.Jurķa (JL) rīcību, nevirzot deputātu iesniegumu uz domes sēdi, rodas iespaids, ka VIENOTĪBA ir nolēmusi darīt visu lai NEVIRZĪTU Valdi Zatleru uz LR prezidentūras otro termiņu.
 Deputātu frakcija "Savam Novadam" uzskata, ka šī nav cienīga rīcība īsi pēc LR Valsts prezidenta Valda Zatlera vizītes Ķekavas novadā. Jāpiebilst, ka tikšanās laikā LR Valsts prezidents Valdis Zatlers, aizstāvot valdības politiku, kritiski izteicās par R.Jurķa lūgumu aizstāvēt Ķekavas novada domes vēlmi nekavējoši uzņemties nesamērīgi lielas ilgermiņa saistības - kredītu. (skatīt šeit>>)
 
# # #

 

Uzdod jautājumu Armēņu radio:
- kāpēc Igaunijā ekonomiskās krīzes laikā klājas labāk nekā Latvijai, ja pieņemts, ka igauņi ilgāk domā un lēnāk rīkojas?
Armēņu radio atbild:
- tas tāpēc, ka Igaunijas parlaments vēl nav aizdomājies pieņemt likumus savā, nevis tautas labā!
 
# # #
Aizejot AizejNovada vadība " Drauga karti" pamato ar pozitīvo pieredzi Siguldā. Bet kā ar šīs kartes ieviešanu Siguldā ir patiesībā? (skatīt vairāk>>)
 
# # #
Aizejot AizejKam " Drauga karte" tiešām ir bez maksas?
Kultūras aģentūras direktora v.i. Artūrs Ancāna rīkojums izplatīt " Drauga kartes" katram iedzīvotājam dod iespēju iegūt īpašumā neierobežotu "Draugu karšu" daudzumu. Vēl jo vairāk - izrādās, ka iedzīvotājiem jāaizpilda anketas un jāsamaksā 1 Ls lai saņemtu karti bez maksas, toties domes deputāti, kuru algas sasniedz 1700 Ls (tāda pati kā LR Ministru prezidentam) saņem šīs kartes tiešām bez maksas, t.i. nav jāmaksā 1 Ls.
# # #

 

Pēc kārtējās Ķekavas novada domes sēdes, kurā domes priekšsēdētājs nepārtraukti centās deputātiem "aizbāzt" mutes un ilgstoši ignorē mūsu deputātu brīdinājumus un ierosinājumus, Ķekavas novada domes opozīcijas deputātu frakcija "Savam Novadam" 24.02.2011. pieņēma lēmumu:
 
Lai izskaidrotu sabiedrībai patieso situāciju Ķekavas novadā un censtos novērst apdraudējumu pašvaldības veiksmīgai attīstībai
2011. gada martā organizēt tikšanos ar novada iedzīvotājiem un preses konferenci ar preses un televīzijas piesaistīšanu.
# # #
Aizejot AizejDeputātu frakcija "Savam Novadam" iebilst pret Kultūras agentūras vadības veidoto "Drauga kartes" politiku, jo tā ir vērsta uz iedzīvotāju šķelšanu un , iespējams, veicina iedzīvotājus mānīties.
Novadā ievieš "Drauga kartes" to patiesā jēga slēpjas uzdevumā:
...Lūdzu, pārliecinieties, ka Jūsu darbinieki "Drauga kartes" piedāvā visiem cilvēkiem bez izņēmuma. Lūdzu, pārliecinieties, ka anketas tiek aizpildītas pareizi, visas sadaļas un saprotamā rokrakstā. Jautājumu un neskaidrību gadījumā, lūdzu, zvanīt... 
...Informēju, ka šobrīd norit darbs pie jaunajiem izcenojumiem. Kultūras aģentūra bezmaksas pasākumus vairs neorganizēs (izņemot bibliotēkas pasākumus, kuri saistīti ar Valsts bibliotēkas darbību, Baznīcas pasākumiem, vai citiem specifiskiem gadījumiem). Visos līdz šim bijušajos bezmaksas pasākumos Ķekavas novadā deklarētie cilvēki turpmāk varēs bez maksas iekļūt ar "Drauga karti"...
Visas pasākumu cenas, kādas Jums ir bijušas līdz šim un kādas bijāt iecerējuši turpmāk, tagad būs pieejamas tiem cilvēkiem, kuriem būs "Drauga karte". Bez "Drauga kartes", lūdzu, uzrēķināt papildu maksu (izņēmums ir gadījumi, kad biļetes pārdod cits pasākuma organizētājs, kura darbība nav tiešā vidā saistīta ar aģentūru), simboliski, izvēloties attiecīgo starpību LVL 0,50; LVL 1,00 vai LVL 2,00... (pilns teksts>>)
 
UZMANĪBU IEDZĪVOTĀJIEM!
Parakstot "Drauga kartes" iegūšanai paredzēto anketu Jūs piekrītat, ka Ķekavas novada pašvaldības kultūras aģentūra izmantos jūsu personas datus.
 
VAI JŪS INTERESĒ KURAI FIRMAI TIKA PĀRSKAITĪTA NAUDA PAR "DRAUGA KARTI" UN CIK TĀ IZMAKSĀ PATIESĪBĀ?
 
VAI JŪS ZINĀT, KUR PALIEK JŪSU IEMAKSĀTĀ NAUDA PAR "DRAUGA KARTI" ?
 
VAI JŪS ZINĀT CIK JUMS IZMAKSĀS KULTŪRAS PASĀKUMI, JA TOS APMEKLĒS TIKAI NOVADĀ DEKLARĒTIE IEDZĪVOTĀJI?
 
VAI JŪS INTERESĒ, KĀPĒC UZ APTAUJAS ANKETAS JĀNORĀDA JŪSU VĀRDS UN DZĪVES VIETA?
 
VAI JŪS INTERESĒ KĀ TIKS IZMANTOTI JŪSU PERSONAS DATI?
 
# # #

 

''Politiskā maucība" mūsu valstī tiek pat ļoti apsveikta.”.Artūrs AncānsPolitiskā pārdošanās ir arī klusēšana un klapes uz acīm.(skaīt vairāk>>)
Bet izcilais režisori parupji, bet lietas nosauca īstajos vārdos: ''Politiskā maucība" mūsu valstī tiek pat ļoti apsveikta.”
Artūrs Ancāns, ''Swedbank'' kora diriģents. ir#
# # #

 

Pēc LR valsts prezidenta Valda Zatlera vizītes Ķekavas novadā, izskatot frakcijas deputāta Pētera Geka iesniegumu, Ķekavas novada domes deputātu frakcija "Savam Novadam" 10.02.2011. pieņēma lēmumu:
1. Ņemot vērā LR valsts prezidenta aktīvo darbību valsts iekšpolitisko un ārpolitisko jautājumu risināšanā, novadu akūto problēmu izpratni un cieņu sabiedrībā, frakcija "Savam Novadam" aicina LR Saeimu un Saeimas prezidiju virzīt Valdi Zatleru uz prezidentūras otro termiņu.
2. Lūgt Ķekavas novada domei kārtējā domes sēdē izskatīt frakcijas "Savam Novadam" ierosinājumu aicināt LR Saeimu un Saeimas prezidiju virzīt Valdi Zatleru uz prezidentūras otro termiņu.
3. Lūgt Latvijas novadu un pilsētu domes savās domes sēdēs izskatīt Ķekavas novada domes frakcijas "Savam Novadam" ierosinājumu aicināt LR Saeimu un Saeimas prezidiju virzīt Valdi Zatleru uz prezidentūras otro termiņu.
 
# # #

 

Deputātu frakcija "Savam Novadam" un tās atbalstītāji sveic aktīvākos novada sportistus.
2010.gada 7.janvārī, Ķekavas kultūras namā, tika sumināti novada aktīvākie sportisti. Visu sveicēju starpā sportistus sveica un pateicības izsniedza arī deputātu frakcija "Savam Novadam"(A.Adats, P.Geks, A.Platpers) un tās atbalstītāji (V.Variks, I.Leišavnieks). Deputātu frakcijas vadītājs Andis Adats savā uzrunā norādīja:
Pārstāvot deputātu kopu, pateicos visiem Ķekavas novada sportistiem par augstajiem sasniegumiem, kā vietējās nozīmes, tā arī starptautiskajās sacensībās. Prieks par lielo nominantu pulku, bet tomēr apzinamies, ka daudz vairāk sportisti palikuši ārpus šīm viesmīlīgajām telpām. Novēlam lai arī viņu sniegums tiktu novērtēts ar tādām vērtīgām pašvaldības balvām kā šovakar.
Mūsu deputātu kopa ir kā pastarīši lielajā deputātu saimē. Mēs laikam viņiem neesam vēl sevi pierādījuši kā lemtspējīgi, tādēļ pie pašvaldības budžeta veidošanas mūs nepielaiž un rezultātu skaitīšanu mums neuztic. Tomēr patīkami, ka domes priekšsēdētājs savā šīvakara uzrunā min, ka jūs savus sportiskos panākumus esat veltījuši "Savam Novadam". Tādēļ mēs, deputātu frakcija "Savam Novadam", cenšamies sākt kādus mazos "labos" darbiņus pēc savas saprašanas, cerot, ka mūsu veikumu novērtēs un kādreiz uzticēs kādu nopietnāku uzdevumu. Šodien mēs nolēmām no saviem skopajiem uzkrājumiem sumināt savus kolēģus - sportiskākos domes deputātus:
1. deputāts, kurš ziedo sevi un darbu domē, lai nestu savu slavu pasaulē. Atgriežoties mājās vienmēr atved lielu klāstu ar medaļām, kuras iegūtas pasaules mēroga sacensībās - Inārs Beļinskis;
2. deputāts, kurš kā maza skudriņa brīvajā laikā tekalē pa novada apkaimi meklējot vietas, kur organizēt jaunas sacensības, bet darba laikā mēģina iesaistīt sporta aktivitātēs ikkatru novada iedzīvotāju - Lauma Žilko
# # #
Julijs 2020
POTCPSS
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© 2009 www.balozipilseta.lv. Visas tiesības aizsargātas

Top.LV
eXTReMe Tracker